Tallinna Keskraamatukogu vabatahtlik Norman Aasma saab aasta vabatahtliku aumärgi

Pühapäeval, 4. detsembril annavad Vabariigi President ja Liikumine Kodukant üleriigilisel vabatahtlike tänuüritusel üle aasta vabatahtlike aumärgid. 

Pilt: vabatahtlikud.ee

Tallinna Keskraamatukogu vabatahtlik Norman Aasma saab aasta vabatahtliku aumärgi

Pühapäeval, 4. detsembril annavad Vabariigi President ja Liikumine Kodukant üleriigilisel vabatahtlike tänuüritusel üle aasta vabatahtlike aumärgid. 

Vabatahtlikele, kes tegutsevad järjepidevalt Eesti ühiskonna heaks, antakse tunnustus ka Tallinna Keskraamatukogu vabatahtlikule Norman Aasmale.

Norman on 16aastane noormees, kes on Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas käinud vabatahtlikuna abiks juba kaks suve järjest. Kahe suvekuu jooksul viis Norman kaks kuni kolm korda nädalas läbi arvutikursusi algajatele. Kui huvilisi oli rohkem, siis toimusid koolitused isegi sagedamini. Norman oskab väga hästi eesti, vene ja inglise keelt ning ta on valmis kursuseid läbi viima kõigis kolmes keeles. Igal koolitusel osales 3−4 inimest ja nii sai Norman pühendada piisavalt aega igale osalejale. Lisaks kindla programmi läbimisele said inimesed Normanilt arvuti kasutamisega seotud muredega nõu küsida ka individuaalselt.

Tallinna Keskraamatukogu direktor Kaie Holm loodab, et Normani eeskuju mõjub nakatavalt ka teistele temaealistele noortele. Raamatukogu direktori sõnul on Normani arvutikoolitused suurepäraseks näiteks sellest, kuidas digiajastul kasvanud noored saavad kaasa aidata digilõhe vähendamisele põlvkondade vahel. "Kindlasti tasuks noortel mõelda, et selline ühiskonda panustamine toob kasu ka endale, näiteks aitab see arendada suhtlemis- ja koolitamisoskuseid," märkis Holm.

Ühtlasi tänab Tallinna Keskraamatukogu direktor Normani raamatukogu abistamise eest. "Soovin tänada ka Normani peret, kes on üles kasvatanud intelligentse ja avatud mõttelaadiga noore, kelle üle võib uhke olla," nentis Holm.

Tallinna Keskraamatukogu kaasab vabatahtlikke 2010. aastast. Aasta jooksul tegutseb keskraamatukogu erinevates struktuuriüksustes ligikaudu sada vabatahtlikku, neist aktiivselt ja regulaarselt umbes 40. Vabatahtlikud aitavad raamatukogu väga erinevate tegevuste juures. Paljud raamatukogu vabatahtlikud on seotud lastele ja noortele suunatud ürituste ja tegevuse korraldamisega (raamatute ettelugemine, muinasjuttude vestmine, käelise tegevuse juhendamine jms). Vabatahtlikud tegelevad ka lugejate arvuti kasutamise nõustamise ja juhendamisega ning nad korraldavad erinevaid arvutikoolitusi. Vabatahtlikud löövad kaasa ühekordsetel raamatukoguüritustel ja abistavad raamatukoguhoidjaid igapäevatööde juures.

Tallinna Keskraamatukogul on koostööleping Eesti Töötukassaga, mille alusel pakutakse töötutele vabatahtlikuna töötamise kaudu uusi töökogemusi ja aitame hoida tööharjumust.

Rohkem infot vabatahtlike tänuürituse kohta leiab Vabatahtlike Väravast aadressil

Tallinna Keskraamatukogu vabatahtlike programmi info

Laadimine...Laadimine...