Tallinna lahe kohal sai näha uhket vigurlendu

Kuulus Briti õhujõudude vigurlennugrupp Red Arrows näitas võidupühal Tallinna lahe kohal vigurlendu.

Tallinna lahe kohal sai näha uhket vigurlendu

Kuulus Briti õhujõudude vigurlennugrupp Red Arrows näitas võidupühal Tallinna lahe kohal vigurlendu.

Umbes 25 minuti pikkuse etteaste jooksul esitas üheksa Hawk T1 tüüpi lennukit erinevaid manöövreid ja vigurlennuelemente, teatas BNS. Lennukid lendasid peamiselt 60-120 meetri kõrgusel, madalaim lennukõrgus oli 30 meetrit. 

Etendus, mis algas kell 16.10, oli Kadrioru ja Pirita tee rannaalale toonud tuhandete kaupa huvilisi ning põhjustas Pirita teel ka suure ummiku.

"Eesti show on eriline ja pidulik, kuna toimub teie Võidupühal ning meie 50. juubelihooaja raames," ütles Ühendkuningriigi õhuväe major Garry Donnelly.

Esmakordselt Eestis ja Balti riikides esinevat vigurlennuüksust Red Arrows peetakse omataoliste seas maailma parimate hulka kuuluvaks.

1964. aastal moodustatud üksus on 50 aasta jooksul esitanud üle 4500 õhuetenduse. Vigurlennuks kasutatavad õhusõidukid on reeglina samad, millega viiakse läbi täiendõpet õhujõudude pilootidele. Lennukid asuvad vigurlennu ajal üksteisest 3-5 meetri kaugusel, mis seab pilootide oskustele ja väljaõppele väga kõrged nõudmised.

Varem pole Eestis sellise keerukusastme ja elementidega õhuetendust nähtud. Samalaadsetest üksustest on Tallinnas esinenud Itaalia vigurlennugrupp Frecce Tricolori 1990-ndatel

Laadimine...Laadimine...