Tallinna lauluväljaku parklas algab ehitustöö

Esmaspäeval, 8. juunil algavad ehitustööd väljasõidu rajamiseks Tallinna lauluväljaku Mäe värava parklast.

Pilt: Svetlana Aleksejeva

Tallinna lauluväljaku parklas algab ehitustöö

Toimetaja: Lisa Gabriela Metsala

Esmaspäeval, 8. juunil algavad ehitustööd väljasõidu rajamiseks Tallinna lauluväljaku Mäe värava parklast.

"Väljasõit on vajalik selleks, et lauluväljaku külastajate bussid pääseksid Mäe värava parklast ohutumalt Narva maanteele. Kavas on praeguse väljasõidu asemele rajada bussidele sobiv pikikaldega tee. Selleks rekonstrueeritakse 40 meetri ulatuses Narva maantee äärmine sõidurada. Lisaks rajatakse tänava all paiknevatele elektri- ja sidekaablitele kaitsetorustikud ning uuendatakse kanalisatsioonikaevude konstruktsioone," selgitas abilinnapea Kalle Klandorf.

"Töid oli plaanis alustada juba märtsi lõpus, kuid siis tuli parkla võtta ajutiselt kasutusele koroonaviiruse mobiilse testimise telgi püstitamiseks. Nüüd lükkub ehituse lõpptähtaeg vastavalt paar kuud edasi, kuid suve esimesel poolel ei olegi suurüritusi lauluväljakule kavandatud," lisas Kesklinna vanema kohusetäitja Anu Aus.   

Pärast tööde lõppu jääb piirkonna liikluskorraldus suuresti sarnaseks senisega, küll aga keelatakse sissesõit parklasse rekonstrueeritud väljasõidu kaudu. Ehituse ajal paigaldatakse ka täiendavad liiklusmärgid, mis väljendavad selgemalt ala liikluskorralduslikku lahendust.

Ehituse tellija on linna keskkonna- ja kommunaalamet. Projekti koostas Roadplan OÜ, ehitab Tallinna Teede AS. Tööde lepinguline maksumus on 36 000 eurot ja lõpptähtaeg 15. juuli.

Liiklejatel palutakse ehitustöö ajal järgida ajutiste liikluskorraldusvahendite nõudeid ja arvestada, et piirkonnas on liiklus häiritud.

Laadimine...Laadimine...