Tallinna lennujaama reisijate arv langes märtsis 55 protsenti

Kui eelmisel aastal samal ajal teenindas lennujaam nädalas keskmiselt 600-700 lennuoperatsiooni, siis märtsi viimasel nädalal oli neid alles jäänud veidi üle poolesaja. 29. ja 30. märtsil ei toimunud ühtegi liinilendu.

Pilt: Ilja Matusihis
Eesti

Tallinna lennujaama reisijate arv langes märtsis 55 protsenti (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

Kui eelmisel aastal samal ajal teenindas lennujaam nädalas keskmiselt 600-700 lennuoperatsiooni, siis märtsi viimasel nädalal oli neid alles jäänud veidi üle poolesaja. 29. ja 30. märtsil ei toimunud ühtegi liinilendu.

Tallinna lennujaama teatel vähenes märtsis lennureisijate arv 55 protsenti 103 000 reisijale, vahenda BNS. 

Lennuoperatsioonide arv hakkas langema märtsi teisest nädalast ja kuu lõpuks lakkas reisimine peaaegu täielikult, langetades lennuoperatsioonide arvu 90 protsenti. Kui eelmisel aastal samal ajal teenindas lennujaam nädalas keskmiselt 600-700 lennuoperatsiooni, siis märtsi viimasel nädalal oli neid alles jäänud veidi üle poolesaja. 29. ja 30. märtsil ei toimunud ühtegi liinilendu.

Aasta algusest on reisijate arv võrreldes eelmise aastaga vähenenud 16 protsenti. Märgatav langus toimus märtsis ka postivedudes, mille kogused vähenesid mullusega võrreldes pea 47 protsenti. Samas kasvas viiendiku võrra rahvusvaheliste kaubalendude nagu DHL, TNT, UPS maht, mis moodustab enamuse lennukauba vedudest.

Tallinna lennujaama kommertsjuhi Eero Pärgmäe sõnul on Tallinna lennujaam kõigele vaatamata avatud, sest liinilendudest on võimalik veel kolm korda nädalas lennata Lufthansaga Frankfurti ja Belaviaga Minskisse. "Samas võib olukord lennuliikluses kiiresti muutuda, mistõttu soovitame jälgida lennuinfot Tallinna lennujaama kodulehelt," ütles Pärgmäe.

Ta lisas, et ka turvakontroll toimib nii nagu alati. "Kõik inimesed, nii töötajad kui ka reisijad, kes sisenevad lennujaama kinnisele alale, peavad läbima turvakontrolli," ütles ta.

Pärgmäe sõnul jätkab lennujaam ka kauba-, otsingu- ja päästetööde, meditsiini ning eriolukorraga seotud lendude teenindamist. "Keerulisel ajal ei tohi me unustada abivajajaid ning praeguses kriisiolukorras on meie roll toetada lende, mis on vajalikud kriisi üleelamiseks, nagu näiteks lennud isikukaitsevahendite transportimiseks," rääkis ta.

Lendude vähenemise tõttu on muutnud reisiterminali lahtiolekuajad. Reisiterminal avatakse kaks tundi enne esimese lennu saabumist või väljumist, kuid mitte hiljem kui kell 08.00.

Terminal suletakse peale viimaste saabuvate või väljuvate reisijate lahkumist terminalist kuid mitte varem kui 20.00. Öösel on reisiterminal reisijatele suletud.

Jaanuaris läbis lennujaama üle 213 000 reisija, mis oli 4,1 protsenti rohkem kui eelmise aasta jaanuaris. Veebruaris läbis Tallinna Lennujaama 211 698 reisijat, mida oli 8 protsenti rohkem kui eelmise aasta veebruaris.  

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...