Tallinna merepäevad avavad mereranna linnarahvale

12.-14. juulil toimuvad Tallinna merepäevad avavad mereäärseid piirkondi linnarahvale.

Pilt: Pixabay
Festival Tallinn

Tallinna merepäevad avavad mereranna linnarahvale

Toimetaja: Vesta Reest

12.-14. juulil toimuvad Tallinna merepäevad avavad mereäärseid piirkondi linnarahvale.

Programmis on mitmeid meretegevusi, mille hulka kuuluvad teiste seas mereteemalised õpitoad-näitused, meresõidud nii purjelaevadega kui ka väiksemate alustega ja purjeregatt Tallinn Race 2019. Haven Kakumäe tuleb kahepäevase kala-alaga, kus Vladislav Koržets õpetab koos pojaga kalaroogade valmistamist.

"Kõigis neljas sadamas leiab merelisi tegevusi, mis on ühteaegu nii õpetlikud kui ka põnevad," sõnas Tallinna merepäevade merekoordinaator Lauri Väinsalu. "Ainuüksi merepäevade esimesel päeval saab Noblessneri sadamalinnakus toimuval merekoolitusel "Matk muinasaega" viikingite ajalooga tutvuda, Vanasadamas õpetatakse meresõlmi tegema ja Lennusadamas toimub meremajanduse teemaline meremõtlejate foorum. Need on vaid mõned üksikud näited mitmekülgsest programmist," täpsustas Väinsalu.

Lisaks toob Väinsalu esile, et tänavustel merepäevadel on ainulaadne võimalus minna merele vaatama päikesetõusu Meisterjaani kontserdi saatel. "Väljasõit sadamast on kell 4 varahommikul. Päikesetõusukontsert toimub vaid ühel korral, mis teeb kogemuse veelgi erilisemaks," lausus Väinsalu.

Tallinna merepäevad on Eesti suurim mere- ja perefestival, mida külastab igal aastal enam kui 100 000 inimest. Kokku leiab sündmusi kolme päeva jooksul neljast sadamast: Vanasadamast, Lennusadamast, Haven Kakumäe jahisadamast ja Noblessneri sadamast. Festival toimub 12.–14. juulini, programmi leiab siit.

Laadimine...Laadimine...