Tallinna merepäevadel kõlab muusikat jazzist popini

Suure mere- ja perepeo avakontserdil astuvad laupäeval, 15. juuli õhtul Vanasadamas üles Maarja-Liis Ilus, Liisi Koikson, Rolf Roosalu ning dirigent Jüri-Ruut Kanguri juhendamisel Pärnu Linnaorkester.

Pilt: Scanpix
Festival

Tallinna merepäevadel kõlab muusikat jazzist popini

Suure mere- ja perepeo avakontserdil astuvad laupäeval, 15. juuli õhtul Vanasadamas üles Maarja-Liis Ilus, Liisi Koikson, Rolf Roosalu ning dirigent Jüri-Ruut Kanguri juhendamisel Pärnu Linnaorkester.

Tänavused Tallinna merepäevad üllatavad publikut mitmekülgse kontsertprogrammiga ning nelja päeva jooksul astuvad lavale armastatud muusikud nii Eestist kui välismaalt.

Suure mere- ja perepeo avakontserdil astuvad laupäeval, 15. juuli õhtul Vanasadamas üles Maarja-Liis Ilus, Liisi Koikson, Rolf Roosalu ning dirigent Jüri-Ruut Kanguri juhendamisel Pärnu Linnaorkester. "Merelinnade sõpruse märgiks on meil hea meel, et avakontserdiks on suvepealinnast Tallinna külla tulemas Pärnu Linnaorkester," sõnab Tallinna merepäevad 2017 projektijuht Tõnno Piigli. Merepäevade raames saab Vanasadamas nautida ka Petrojazzi festivali imelisi saunde. "Petrojazzi festival tuleb meile külla sadamalinnast Peterburist ning on Euroopas väga palju tuntust kogunud. Tallinna merepäevade raames on kõigil huvilistel võimalik sellest ka osa saada," räägib Piigli.

Merepäevi on väisamas ka Põlvamaa metsade vahel toimuv Intsikurmu festival. 15. juulil pakib Põlvamaa üks oodatumaid suveüritusi üheks päevaks pillid kotti ning kolib pealinna, et pakkuda muusikasõpradele Tallinna merepäevade raames üks meeldejääv elamus. Nii saab keskpäeval Noblessneri sadamalinnakus avalöögi mitmekülgne Intsikurmu Festivali programm. Lavale astuvad Miljardid, POPidiot, TIKS, Faun Racket, Jarek Kasar ja veel mitmed teised artistid.

Pühapäeval, 16. juuli õhtul saab Lennusadamas nautida traditsiooniks kujunenud öölaulupidu. Esitusele tulevad nii tuntud merelaulud kui ka paljud teised Eesti rahvale läbi aegade armsaks saanud muusikapalad. Öölaulupeo raames astuvad lavale Uku Suviste, Liis Lemsalu, Artjom Savitski, Maian, Margareth, Saara Kadak ja Indrek Ventmann. "Öölaulupidu on Tallinna merepäevadel kujunenud väga populaarseks ning ka tänavu ootame tuhandeid osalejaid, et üheskoos laulda ja õhtut nautida," lausub Tallinna merepäevad 2017 projektijuht Tõnno Piigli. "Öölaulupeole on oodatud kogu pere, nii lapsed, vanemad kui ka vanavanemad. Peo repertuaar on mitmekülgne ning olen kindel, et kõik osalejad kuulevad vähemalt ühte oma lemmiklaulu," kutsub Piigli kõiki öölaulupeole.

Lisaks astuvad Tallinna merepäevade jooksul lavale Ivo Linna ja Supernova, Põhja Konn, Zebra Island, Smilers, Shanon ja paljud teised. 18. juuli õhtul panevad Vanasadamas merepäevadele meeleoluka punkti Karl-Erik Taukar, Tanja Mihhailova ja Estonian Dream Big Band.

Tallinna merepäevad toimuvad tänavu 15.–18. juulini. Sellel aastal peetakse merepidu koguni neljal päeval, sest pealinna on külastamas maailma suurim õppepurjeregatt The Tall Ships Races. Kokku leiab Tallinna merepäevade sündmusi nelja päeva jooksul viiest sadamast: Vanasadam, Lennusadam ning partnersadamatena Haven Kakumäe, Noblessneri sadam ning Pirita jahisadam.

Tallinna merepäevad 2017 korraldajad on Tallinna linn, Tallinna Kultuuriamet, Tallinna Sadam, Lennusadam. Kaaskorraldajad on STA Estonia, Haven Kakumäe sadam, Noblessneri jahisadam, Pirita Linnaosavalitsus, Pirita jahisadam. Festivali toetavad Tallinna Sadam, Alfons Hakans, Balbiino, ABC Motors.

 

Tallinna merepäevade programmi saab vaadata siit.


Laadimine...Laadimine...