"Tallinna Panoraam": koroonaviiruse leviku tõkestamine nõuab rangeid meetmeid

Pikaajaline Eesti peaepidemioloog Kuulo Kutsar kommenteerib saates "Tallinna Panoraam" koroonaviiruse hetkeolukorda Eestis ning tunnistab, et rangete ennetusmeetmete järgimine on võitluses viiruse levikuga ülimalt oluline.

Tallinn Meedia

"Tallinna Panoraam": koroonaviiruse leviku tõkestamine nõuab rangeid meetmeid

Pikaajaline Eesti peaepidemioloog Kuulo Kutsar kommenteerib saates "Tallinna Panoraam" koroonaviiruse hetkeolukorda Eestis ning tunnistab, et rangete ennetusmeetmete järgimine on võitluses viiruse levikuga ülimalt oluline.

 

Tallinna Läänemere Gümnaasiumi ohtlikult suureks paisunud koroonakolle on sundinud paljud koolijuhid viiruse ennetamise  reeglitesse tõsisemalt suhtuma. Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula toob välja hoiatava näite: "Kui üks kool ütles, et neil on koolimajas küllalt palju ruumi, et hajutamist ei peaks ette võtma, siis ei läinudki palju aega, kaks päeva hiljem oli tal esimene nakatunu. Alati me ei pea enda peal järgi proovima, kas see haigus meid tabab või mitte. Aeg-ajalt on targem ennetada seda, et haigus meid ei tabaks."

Pikaajaline Eesti peaepidemioloog Kuulo Kutsar kommenteerib koroonaviiruse hetkeolukorda Eestis ning tunnistab, et rangete ennetusmeetmete järgimine on võitluses viiruse levikuga ülimalt oluline: "See on põhimõtteline epideemia tõrje küsimus. Liiga leebed meetmed, soovituslikud meetmed, valikulised meetmed - need ei tööta tõsiste epideemiate korral. Selline kogemus  mul mineviku epideemiate ja nendega toime tulemisest on täiesti olemas."

Terviseameti põhja regionaalosakonna inspektor  Eduard Gusarov jagab selgitusi, millistes olukordades Terviseamet kindlasti soovitab maski kanda ning miks peab karantiini jäänud kooliõpilane kindlasti kodus püsima.

Tallinna Kesklinna valitsuse korraldatud selle hooaja viimane linnamatk viis pealinlased avastama Kassisaba asumit.

Kuidas toetab linn vanalinna ettevõtjaid rasketel aegadel? Tallinna vanalinnas tegutsevad ettevõtjad on jäänud  turistide puuduse tõttu hätta.  Tallinna linn pakub alates septembrist kuni aasta lõpuni toitlustus-, kaubandus- ja meelelahutuspindadele 80%-list üürivabastust, kuid ka ettevõtjad ise peavad olema valmis muutusteks. Vanalinna ettevõtjate ühingu esindaja Mait Talu tõdeb: "Eks me peame nüüd ka ise muutuma. Me peame rohkem hakkama Eesti inimesele end pühendama. Ise seda klienti püüdma, mitte lootma selle peale, et keegi meile kuskilt kruiisilaevaga toob need inimesed. "

Tallinn korraldab lähema kuu aja jooksul kolm infopäeva töö kaotanud inimestele, et aidata neid uue töö otsingutel. Tööotsijatele jagatakse teavet, kuidas kandideerida efektiivsemalt, kuidas ennetada tööõigusalaseid probleeme ja milliseid toetusi on linnalt võimalik saada.

Tasuta kontserdid linnarahvale on kujunenud 1.oktoobril, rahvusvahelisel muusikapäeval kenaks traditsiooniks. Tallinna kammerorkester, koos dirigent Kristjan Järvi ja pianist Kristjan Randaluga,  kutsub seekordsel muusikapäeval kuulajaid  Lindakivi Kultuurikeskusesse.

Jüri Kuuskemaa tutvustab Pika tänava  ja Olevimäe tänava  hargnemiskohas asuvat kena pargikest, mis kunagi oli tuntud kui Roheline turg.Laadimine...Laadimine...