Tallinna uudised 14.08.2020

Vaata järele, millest räägiti reedeses Tallinna uudiste saates.

Pilt: Pealinn

Tallinna uudised 14.08.2020

Toimetaja: Vesta Reest

Vaata järele, millest räägiti reedeses Tallinna uudiste saates.

Eesti Arhitektuurimuuseum kutsub näitusele "Suvila. Puhkamine ja arhitektuur Eestis 20. sajandil". Näitus keskendub sõjajärgsele perioodile ja nõukogude ajale, taaselustades lapsepõlve- ja noorusaega.

"Väga paljudel on mälestusi sellest, kuidas nad käisid talve spordipäevadel või veetsid suve looduskaunites kohtades. See näitus on kindlasti nostalgianäitus majadest, mida toona puhkamiseks ehitati," tutvustas näituse kuraator Triin Ojari. 

"Me kutsume nii ekskursioonidele näitusele kui ka ringsõidule Virumaa kanti, kus saab vaadata seni alles olevaid ja heas korras suvilaid ning puhkebaase," ütles Ojari.

Loe näituse kohta rohkem siit

Mets tuli külla

Laupäeval sai Männi pargis kogu pere metsapäeval uudistada, mismoodi näeb välja metsamehe elu, osaleda erinevates töötubades, seminaridel, imetleda jahikoeri ja nautida muusikalist meelelahutust. Raievõistlustel tõmmati saele kett peale 10 sekundiga.

"Tutvumiseks oli kohale toodud võimas metsatehnika, eksperdid rääkisid metsasüsinikust, üraskitest ja puidust kui tulevikumaterjalist. Võimas oli ka muusikaline programm - kohal oli oma ala virtuoosid Reigo Ahven, Orelipoiss ja Lenna," rääkis Mustamäe linnaosavanem Lauri Laats. 

Vaata pilte ja videot ürituse kohta siit.

Kultuursed Keskaja Päevad

Keskaja Päevad pakkusid nädalavahetusel linnarahvale meeleolukaid kontserte ja keskaegset meelelahutust ja kõhutäidet.

Raekoja platsil toimus keskaja turg kauplejate ja meistrikodadega. Üles astusid muusikud ja tantsijad ning kõige muu kaasahaarava kõrval sai kuulda ka põnevaid muinasjutte ja verd tarretama panevaid kummituslugusid.

Vaata pilte ja videoid üritusest siit


Algas Põhjakino 2020

Põhja-Tallinna kinofestival "PõhjaKino 2020" sai alguse. Filme saab nautida vabas õhus ning üritus on huvilistele tasuta.

"Meil on plaanis sügisel jätkata ka eakate kinoklubiga, kui viiruse teist lainet ei tule. Praegu aga kasutame võimalust ja naudime kino õues," selgitas  Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid.

Loe ürituse kohta rohkem siit

Laadimine...Laadimine...