Tallinna uudised 21.09.2020

Vaata järgi, millest uuest ja põnevast räägiti eilses Tallinna-keskses uudistesaates "Tallinna uudised". 

Tallinna uudised 21.09.2020

Toimetaja: Sandra Lepik

Vaata järgi, millest uuest ja põnevast räägiti eilses Tallinna-keskses uudistesaates "Tallinna uudised". 

Neli nakkuskollet

Möödunud ööpäevaga laekus 18 positiivset koroonatesti. Tallinnas on nakkuskoldeid kokku neli. Terviseameti hinnangul on maski kandmine hetkel vajalik.

Terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel on neli aktiivset kollet, millest Kadrioru sünnipäeva koldega on seotud 26, Tallinna Männi lasteaia koldega 10 ja Läänemere Gümnaasiumi koldega 16 inimest. Täna hommikul lisandus töökoha kolle, kus on kokku viis inimest. 

Loe lisa siit

Kasepark uueneb

Kopli Kasepargis alanud rekonstrueerimistööde käigus rajatakse jalutusteed koertele, mängupaigad lastele, skatepark noortele ja väliürituste ala kõigile. Pargiteed saavad LED valgustuse ja uued pingid.

"Kopli Kase park on kindlasti üks Põhja-Tallinna pärlitest. Linnaosa kasvab ning nõudlus hea avaliku ruumi järele, kus meeldiv olla, tõuseb pidevalt," ütles Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid.

Loe lisa siit

Koristamine keskendus konidele

Laupäeval toimus ülemaailmselt koristuspäev, mille raames puhastati ümbrust ligi 150 riigis. Põhifookus oli sel aastal suitukonidel, mis on aina levinum probleem ning üks suurimaid reostajaid.

"Mõjusus tekib sellest, kui inimesed teevad individuaalseid koristusi ja näitavad sellega ühiskonnale oma tunnetust, mida nemad sellest arvavad ja on ka teistele eeskujuks," rääkis Let's Do It World president ja võrgustiku juht Heidi Solba. 

Loe koristuspäevast rohkem siit

Transport rohelisemaks

Rahvusvahelise transpordifoorumi analüüs tõi Eesti transpordisektori kohta välja, et riik peaks suhtuma ettevaatlikult avaliku ja erasektori partnerluse projektidesse, samuti saaks transpordisüsteemi arendada, juurutades põhimõtet saastaja maksab.

"Kõige olulisem transpordiprojekt Rail Baltic tagab parema ühenduse Euroopa Liidu siseturuga ja vähendab ökoloogilist jalajälge," ütles Euroopa Komisjoni liikuvuse ja transpordi peadirektoraadi peadirektor Henrik Hololei.

Loe teema kohta rohkem siit

Tallinn oli maailma keskpunktiks

Laupäevase Maailmakoristuspäeva kõnekeskus asus Tallinna linnavalitsuse esitluskeskuses. Seal tegutsesid priitahtlikud, kes pidasid sidet vabatahtlikega üle kogu maailma. Vabatahtlike seas oli ka linnapea Mihhail Kõlvart ning peaminister Jüri Ratas.

"Selle algatuse üheks tähtsaks partneriks on omavalitsused, sest me kõik oleme huvitatud linnade ja tänavate puhtusest. See on ka põhjus, miks selle aasta ürituse meediakeskus asus linnavalitsuses," rääkis linnapea Mihhail Kõlvart. 

Loe teema kohta lisaks siit

Laadimine...Laadimine...