Tallinna uudised 24.09.2020

Vaata järgi, millest uuest ja põnevast räägiti eilses Tallinna-keskses uudistesaates "Tallinna uudised". 

Tallinna uudised 24.09.2020

Toimetaja: Sandra Lepik

Vaata järgi, millest uuest ja põnevast räägiti eilses Tallinna-keskses uudistesaates "Tallinna uudised". 

Inimesed ei kanna maske

Koroonaviiruse numbrid kasvavad jõudsalt, nakatunute arv on jõudmas juba märtsi lõpu tasemele. Kuid inimestele ei tundu see üldse korda minevat, sest maskikandmise soovitust ei peeta millekski.

"Haiguse edasise leviku piiramiseks palume kõigi elanike ja asutuste koostööd," ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. "Ei saa lubada praeguse kasvutrendi lõputut jätkumist ning kui praegused meetmed tulemust ei anna, tuleb minna valitsusel järjest jõulisemaid samme ette võtta."

Loe teema kohta rohkem siit

Vaimse tervise keskus taasavati

Tallinna Vaimse Tervise Keskuse Stroomi maja avas peale põhjalikku renoveerimist uksed. Üksuses saavad professionaalset abi psüühikahäirega inimesed, kes vajavad tuge igapäevaelus.

"Stroomi maja pakub toetatud elamise teenust kroonilise psüühikahäirega inimestele, kes vajavad haigusest taastumiseks ja igapäevaseks toimetulekuks professionaalset tuge," ütles Tallinna abilinnapea Betina Beškina. "Tänase uuenenud vaimse tervise keskuse üksuse avamine tähendab, et võimalus abi saada tekib noortel üha rohkem!" lausus keskusest abi saanud Madis Laos.

Loe teema kohta rohkem siit.

Kaarli kool sai laienduse 

Kaarli kool kerkis kahe korruse võrra ning eile toimus hoone sisseõnnistamise tseremoonia. Koolipere sai juurde mitmed pikisilmi oodatud ruumid.

"Kooli juurdeehituse valmimisega on täitunud märkimisväärne osa meie suurest unistusest," ütles Kaarli kooli pidaja, EELK Tallinna Toompea Kaarli koguduse õpetaja Jaak Aus.

Loe teema kohta rohkem siit

Aktsioon manitseb koeraomanikke

Selleks, et koertega jalutamine oleks linnaruumis kõigile turvaline, käivitus aktsioon "Rihmaga on turvaline", millega joonistati Lasnamäe parkides asfaldile piktogrammid.

"Aeg-ajalt saab linnaosavalitsus murelikelt elanikelt teateid koertest, kes jalutavad ilma rihmata. Selline omaniku hoolimatu suhtumine neljajalgsete pidamise reeglitesse võib kaasa tuua mitte ainult materiaalse kahju tekitamist, vaid kateiste jalutajate ja lemmiklooma vigastamist. Seetõttu poleks üleliigne tuletada meelde, et avalikes kohtades, välja arvatud koerteväljakutel koeraga jalutades  tuleks panna loom rihma otsas," ütles Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet.

Loe teema kohta rohkem siit

Raimo Saadi nimetati Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti juhatajaks

Alates aprilli algusest ei ole Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuametil olnud juhti. Eile asus ametit juhtima senine ameti sotsiaalhoolekande ja tervishoiuosakonna juhataja Raimo Saadi.

Varasemalt on Raimo Saadi töötanud Riigikantseleis, Riigikogu Kantseleis ja Sotsiaalministeeriumis, kus töötas nii nõuniku, riigimeetmete meeskonna juhi kui osakonna juhataja asetäitjana. 2019. aasta augustist töötab Raimo Saadi Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti sotsiaalhoolekande ja tervishoiuosakonna juhatajana, tänavu aprillist täitis ta Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti juhataja ülesandeid.

Loe teema kohta rohkem siit

Laadimine...Laadimine...