Tallinna uudised 25.09.2020

Vaata järgi, millest uuest ja põnevast räägiti reedeses Tallinna-keskses uudistesaates "Tallinna uudised". 

Tallinna uudised 25.09.2020

Toimetaja: Sandra Lepik

Vaata järgi, millest uuest ja põnevast räägiti reedeses Tallinna-keskses uudistesaates "Tallinna uudised". 

Uuring koroona varjatud levikut ei tuvastanud

Septembris viidi Tallinnas ja Harjumaal läbi uuring, et tuvastada koroonaviiruse laialdast varjatud levikut. Uuringu tulemus seda õnneks ei kinnitanud.

"Meie uuringu tulemused kinnitavad, et viiruse varjatud levikut praegu Tallinnas ja Harjumaal ei ole," kinnitas uuringu juht, Tartu Ülikooli peremeditsiini professor Ruth Kalda.

Loe teema kohta rohkem siit.  

Maski kandmine pole hädavajalikuks kujunenud

Koroonaleviku tõkestamiseks ja nakatumise vältimiseks pole maski kandmine praegu veel kohustuslik, kuid meedikute hinnangul väga soovituslik. Linnapildis pole maskid populaarsed.

"Ma ei käi väga palju kohtades, kus oleks palju inimesi," kommenteeris üks naisterahvas oma maski kandmise kogemust. "Ma lähen välismaale, siis pean maski ette panema, aga Eestis peaks kandma võibolla siis, kui käid poes," nentis naine, et tema poes veel maski siiski ei kanna. 

Loe teema kohta rohkem siit

Jätkuv probleem prügi sorteerimisega

Pakendite kogumist korraldavad organisatsioonid kutsuvad inimesi üles pakendeid teadlikumalt liigiti koguma ja pakendikonteinereid eesmärgipäraselt kasutama.

"Pakendikonteinerid on mõeldud pakendite kogumiseks ringlusse saatmise eesmärgil, mitte tarbetute asjade silma alt ära saamiseks," tõdes  Pakendiringlus OÜ tegevjuht Alder Harkmann. 

Loe teema kohta rohkem siit

Fahle ärikvartalisse tuleb galeriitänav

Tallinna kesklinna kerkivasse Fahle ärikvartlisse luuakse kõigile tallinnlastele avatud galeriitänavat.

"Kohale saab nii jala, ühistranspordi kui ka autoga. Samuti on eeliseks moodsa sisseseadega ruumid ajaloolises, ent inspireeriva uue lahenduse saanud tööstuskeskkonnas," ütles ärilinnaku rajaja Fausto Capitali juhatuse liige Sven Mihailov.

Loe teema kohta rohkem siit

Laadimine...Laadimine...