Tallinna uudised 28.09.2020

Vaata järgi, millest uuest ja põnevast räägiti eilses Tallinna-keskses uudistesaates "Tallinna uudised". 

Tallinna uudised 28.09.2020

Toimetaja: Sandra Lepik

Vaata järgi, millest uuest ja põnevast räägiti eilses Tallinna-keskses uudistesaates "Tallinna uudised". 

Estonia huku aastapäev tõi uut infot

Eile, 26. aastat tagasi, läks viimast korda tormisele merele parvlaev Estonia. Kõik need aastad pole vastuseid saadud, kuid nüüd, pärast dokumentaalsarja murrangulisi kaadreid, hakkavad Estonia hukku uurima Eesti, Soome ja Rootsi riik.

"Uurimine Estonia huku uute asjaolude kohta tuleb läbi viia," kinnitas peaminister Jüri Ratas. Ratase hinnangul on uurimine võimalik läbi viia Estonia hauarahu kokkulepet järgides ning uurimist asub vedama Eesti, mis on laeva lipuriik.

Loe teema kohta rohkem siit

Koroona kõrval märka ka teisi haiguseid

Koroonaviiruse hirmus ei tohi alahinnata teist ohtlikku haigust nagu gripp. Õnneks saab seda ära hoida vaktsineerimisega, milleks on praegu kõige sobivam aeg.

Apteekrite ühendusele saadetud kirjas märgib ministeerium, et gripivastane vaktsineerimine on oluline, kuid lisaks sellele on veel mitmeid rahvatervise teenuseid, mille kättesaadavusele või nendest teadlikkuse tõstmisele võiksid apteegid kaasa aidata- näiteks süstlavahetus ja metadoon-asendusravi.

Terviseameti ja sotsiaalministeeriumi poole on pöördunud Benita Kodu AS ning Confido Meditsiinikeskus, andes teada soovist ka sel hooajal taaskord läbi viia apteekides gripivastast vaktsineerimist koostöös tervishoiuteenuse osutajatega.

Loe teema kohta lisaks siit.

Tallinn jagab nõu töö kaotanud inimestele 

Tallinn jagab kolmes linnaosas teadmisi, mida teha kui kaotad töö. Infotunnis antakse teada nii uutest võimalustest töötukassas kui ka linna toetusmeetmetest.

"Selleks, et toetada majanduslanguse järel töötuks jäänud ja toimetulekuraskustes peresid, töötas linn suve hakul välja mitmeid täiendavaid sotsiaalmeetmed ja soodustusi," ütles abilinnapea Betina Beškina.

Loe teema kohta rohkem siit

Tallinn pakub aasta lõpuni 80% rendisoodustust

Abilinnapea Aivar Riisalu sõnul saab linn alandada renti ettevõtetele, mis tegutsevad linnale kuuluvates majades. "Linna pindadel tegutsevad toitlustus-, kaubandus- ja meelelahutusasutused vabanevad aasta lõpuni rendi maksmisest 80% ulatuses," selgitas ta.

"Selle eesmärk on päästa eelkõige vanalinna ettevõtlust. Lisaks septembrist detsembri lõpuni kehtivale 80-protsendisele rendivabastusele on asutustel võimalik tasuta linna paigutada väliterrassid. See läheb linnale maksma ligikaudu 450 000 eurot."

Loe teema kohta rohkem siit

Laadimine...Laadimine...