Tallinna vanalinnas saab esmaspäevast uisutada

Kesklinna koolilapsed avavad esmaspäeva, 23. novembri hommikul 15. hooaja Tallinna Harju tänava liuväljal.

Pilt: Kesklinna LOV

Tallinna vanalinnas saab esmaspäevast uisutada

Toimetaja: Toomas Raag

Kesklinna koolilapsed avavad esmaspäeva, 23. novembri hommikul 15. hooaja Tallinna Harju tänava liuväljal.

"Vanalinna uisupargis liuglemine on suurepärane ajaviide, mis ühendab endas meelelahutuse, spordi ja vabas õhus viibimise. Väga eriliseks teeb selle kogemuse veel asjaolu, et uisutamist saab nautida nõnda ajaloolises ümbruses, nagu seda on Harju tänava park," arvab abilinnapea Kalle Klandorf.

Algselt oli kavas avada liuväli laupäeval, 21. novembril, kuid palju pahandust teinud tormituuled ja tugev vihmasadu lükkasid avamise paar päeva edasi. Esimestena tulevad nüüd esmaspäeva hommikul kell 9 uisutunniks jääle mitukümmend Kesklinna koolilast.

"On tore teada, et sõltumata külmakraadidest ja lumeoludest on tallinlastel juba hulk aastaid olnud võimalus ikka uisud alla panna ja olenemata vanusest või oskustest seda vana head talverõõmu kolm-neli kuud aastas nautida. Korraldajate andmetel on tegutsemisaja jooksul olnud Harju tänava liuvälja külastusi kokku üle poole miljoni – see on muljet avaldav!" ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.   

Fred Randver Vanalinna uisupargist kiitis Tallinna koole, kust tulevad kõige agaramad liuvälja kasutajad. "Viimasel neljal aastal on uisutamas käinud keskmiselt 21 578 õpilast ühe hooaja jooksul. Kindlasti on oma osa olnud siin heitlikel talvedel, mis ei ole lubanud looduses suusatada-uisutada, aga meie liuvälja saab kasutada ka vihma ja +10 kraadiga," märkis Randver.

Kõige külastusterohkem hooaeg Harju tänava liuväljal oli 2017/18, kui uisutamas käidi kokku 57 862 korral ja päevas tegi seda keskmiselt pool tuhat inimest. 14 aasta keskmisena tehti 33 588 külastust hooaja kohta. Algavaks hooajaks on koolid broneerinud uisutundide ajad juba enam kui 10 000 õpilasele.

Laadimine...Laadimine...