Tallinna Vee joogivee kvaliteet püsis mullu kõrge

Võrreldes 2018. aastaga vähenes mullu oluliselt kanalisatsiooniprobleemide hulk. Ummistuste arv reoveevõrgus langes võrreldes eelmise aastaga 603 ummistuselt 532 ummistusele.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Tallinna Vee joogivee kvaliteet püsis mullu kõrge

Toimetaja: Sandra Lepik

Võrreldes 2018. aastaga vähenes mullu oluliselt kanalisatsiooniprobleemide hulk. Ummistuste arv reoveevõrgus langes võrreldes eelmise aastaga 603 ummistuselt 532 ummistusele.

Tallinna Vee joogivee kvaliteet püsis mullu stabiilselt kõrge ning tarbijate kraanist võetud veeproovid olid 99 protsenti vastavad kõigile nõuetele, vahendas BNS. 

Kuigi tulemus on püsivalt väga hea, on tulemus pisut madalam kui 2018. aastal, sest kasutama hakati senisest tundlikumat analüüsimeetodit, teatas Tallinna Vesi börsile.

2019. aastal oli veekatkestuse keskmine kestvus kinnistu kohta 2 tundi ja 59 minutit, mis on parem tulemus kui 2018. aastal, mil keskmine katkestuse kestvus oli 3 tundi ja 16 minutit. Lekete tase veevõrgus oli 2019. aastal rekordmadal ehk 12,97 protsenti, aasta varem oli see 13,7 protsenti.  

Ettevõte plaanib jätkata sihipäraseid investeeringuid ning uuendada või asendada torustikke eelnevalt läbiviidud uuringute ja tegevusnäitajate põhjal, et tagada võrkude jätkuv töökindlus.

Mullu vähenes oluliselt ummistuste arv

Võrreldes 2018. aastaga vähenes 2019. aastal oluliselt kanalisatsiooniprobleemide hulk. Ummistuste arv reoveevõrgus langes võrreldes eelmise aastaga 603 ummistuselt 532 ummistusele. Samas kanalisatsioonitorustike purunemiste arv, mis võib tuleneda näiteks torudesse sattunud olmeprügist, on kahe aasta võrdluses mõnevõrra suurenenud.

Kuna jäätmete sattumine kanalisatsiooni võib kaasa tuua ebameeldivaid tagajärgi, panustab Tallinna Vesi elanikkonna teadlikkuse parandamisesse reovee teemadel, korraldades reoveepuhastusjaamas ekskursioone, avatud uste päevi ja kajastades teemat pidevalt meedias.

2019. aastal vastas Paljassaare reoveepuhastusjaamas puhastatud reovesi kõigile nõuetele. Puhastusprotsessi tõhususe ja heitvee kvaliteedi hindamiseks jälgitakse reoainete sisaldust puhastusjaama sisenevas reovees ja sealt väljuvas heitvees. Heitveelabor teostab analüüse reoveepuhastuse erinevatest etappidest. Saadud info võimaldab meil veelgi tõhustada puhastusprotsessi ja tõsta heitvee kvaliteeti.

Neljandas kvartalis sõlmis Tallinna Vesi väga olulise hankelepingu Paljassaare reoveepuhastusjaama mehaanilise puhastusetapi osaliseks rekonstrueerimiseks. Tegu on ettevõtte jaoks viimase kümnendi mahukaima investeeringuga, mille kogumaksumus on 7,6 miljonit eurot. Investeeringu eesmärk on kaasajastada vanu tootmisseadmeid ja tagada täiendavalt puhastusprotsessi efektiivsust

Laadimine...Laadimine...