TÄNA! Eesti looduse päev loomaaias

4-päevane Ameerika piison uurib mänguasju.

Pilt: Inari Leiman

TÄNA! Eesti looduse päev loomaaias

Inari Leiman

Sel laupäeval tähistame loomaaias Eesti looduse päeva. Loomaaia 89 hektaril on eksootiliste loomade kõrval ka palju kohalikke looma- ja taimeliike.

Kindlasti tasub sisse põigata erilise laialehise kooslusega Veskimetsa vääriselupaika, kus saab uudistada vabaõhu püsinäitust ja võib kohata loomaaia vabalt elavaid asukaid. Iseseisva avastusretke jaoks Veskimetsas tasub kaasa haarata tänavu üllitatud „Väike huviraamat peredele“, selle leiab loomaaia meenepoest ja põhjavärava kassast.

Eesti liike on ka loomaaia ekspositsioonis. Siin kohtab loomaaia tunnuslooma ilvest, ülimalt ohustatud pisikiskjat naaritsat, metssiga, hallhülgeid, aga ka kohalikke vee- ja röövlinde. Eriti naljakalt tuustis näevad praegu välja händ- ja habekakud – neil on parasjagu käsil sulgimine.

Loodusfestivali varahommikune ekskursioon eelmise nädala reedel paljastas osalejatele jääkaru Friida kiivalt hoitud saladuse. Nimelt sulpsab karuemand peale hommikusi toiminguid vette ja hullab seal suure palli ning väikese konditükikesega ennastunustavalt nagu pisike karupoeg.

Elevandipäev möödus emotsiooni- ja rahvarohkelt. Tuleval kolmapäeval aga tutvustatakse Austraalia linnustiku sümbolit, kõkutav-kõristava naeru poolest tuntud kuukabarrat ehk naeru-safiirlindu ning piisoneid. Esimene tänavune ameerika piisoni vasikas tuli ilmale esmaspäeval, 10. augustil ja uuris juba neljapäevaselt, milleks on aedikusse pandud keeglipallid. Siiski veedab ta enamuse päevaajast magades, nagu väikesed lapsed ja loomapojad ikka.

Paksunahaliste maja ekspositsiooni pandi välja jeemeni kameeleon, troopikamajas saab jälle näha Austraalia päritolu virvesritsikaid.

Külastajad on avastanud, et vihmajärgselt või pilves ilmaga on loomaaeda külastada palju huvitavam, loomad on erksamad ja tegevuses. Herilaseviu tuulutab tiibu, tumehallis suvekarvas miilupullid mörisevad jätkuvalt, pusivad sarvedega mättaid üles ja tõstavad pori selga. Kääbusjõehobu Pupa märgistab territooriumi sabaga nagu propelleriga väljaheiteid laiali pritsides. Kängurupoeg enam kukrusse ei mahu, aga käib sellegipoolest aeg-ajalt ema kukrut kontrollimas. 

Veterinaarid viisid läbi rutiinse kaslaste ja pesukarude vaktsineerimise.

Loomaaeda aitasid korrastada vabatahtlikud abilised rahvusvahelisest noortelaagrist EstYes ning TalTechi ja Microsoft Eesti töötajad.

Laadimine...Laadimine...