TASUTA! Open House Tallinn korraldab ekskursioone põnevatesse paikadesse

"Ennustame suurt publikuhuvi viimastel aastatel Tallinna nägu väga palju muutnud arenduste vastu, milleks on Porto Franco, Noblessner, Rotermanni kvartal ja Kopli liinid," ütles üks Open House Tallinna produtsentidest Maria Kristiin Peterson. 

Pilt: Ilja Matusihis

TASUTA! Open House Tallinn korraldab ekskursioone põnevatesse paikadesse

Toimetaja: Sandra Lepik

"Ennustame suurt publikuhuvi viimastel aastatel Tallinna nägu väga palju muutnud arenduste vastu, milleks on Porto Franco, Noblessner, Rotermanni kvartal ja Kopli liinid," ütles üks Open House Tallinna produtsentidest Maria Kristiin Peterson. 

Sel nädalavahetusel toimuv arhitektuurisündmus Open House Tallinn kutsub tasuta eesti - ja venekeelsetele ekskursioonidele enam kui 30 põnevasse paika, kuhu muidu ei pääse.

Kuigi Londonist alguse saanud arhitektuurisündmus on levinud viiele kontinendile, on selle mõte avada elanikule oma kodulinn – see on kohalik üritus kohalikule inimesele. Open House’i programmis olevaid ekskursioone juhivad vabatahtlikud kultuuri- ja arhitektuurihuvilised giidid, kes on professionaalide abiga endale koha ajaloo ja arhitektuuri selgeks teinud ning saanud ka lühikoolituse giiditöö alal.  Lisaks eestikeelsetele ekskursioonidele pakub Open House Tallinn sel aastal ka venekeelseid ekskursioone Linnahalli, Porto Francosse, Vene Kultuurikeskusesse ja Kultuurikatlasse.

"Soovitan aga tõsistel arhitektuurihuvilistel kasutada võimalust ja minna paarile eriekskursioonile, mida korraldavad arhitektid ise. Kopli liinidel teevad laupäeval kell 12 ja kell 13 algavad ekskursioonid arhitekt Ove Oot ja maastikuarhitekt Kaie Kuldkepp," soovitab Peterson. "Ja väga eriline on ka võimalus minna Tallinna Ülikooli kahte õppehoonesse ekskursioonidele koos Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi direktori Katrin Saksaga. Need ekskursioonid toimuvad nii laupäeval kui pühapäeval kell 12-16."

Huvi uute arenduste vastu

Kõikidel ekskursioonidel saab osaleda ilma eelnevalt registreerimata, erandiks selles osas on vaid Linnahall ja Rootsi Suursaatkond. Linnahall kujunes ootuspäraselt programmi üheks magnetiks ja nii eesti- kui venekeelsed rühmad täitusid vähem kui ühe ööpäevaga.

"Ennustame suurt publikuhuvi viimastel aastatel Tallinna nägu väga palju muutnud arenduste vastu, milleks on Porto Franco, Noblessner, Rotermanni kvartal ja Kopli liinid. Rotermannis avab uksed Refleks Designi kontor elevaatorihoone katusel asuvas klaasist juurdeehituses; kunagi kurikuulsatel Kopli liinidel saab nüüd ringi jalutada kaunis ja turvalises elukeskkonnas ja uhiuuel rannapromenaadil," ütleb Peterson. "Aga kindlasti väärivad tähelepanu nii uued kui ka vanemad väga omapärased ehitised, olgu selleks siis sel aastal tegevust alustanud ainulaadne merekonteineritesse ehitatud Hektor Konteinerhotell Telliskivis või Nõmme suusahüppetorn ja mitmed kirikud."

1992. aastal Londonis esmakordselt toimunud arhitektuurisündmus Open House on levinud tänaseks viiele kontinendile ning seda külastab aastas kokku rohkem kui 1,5 miljonit inimest.

Open House Tallinn toimus esmakordselt aprillis 2019 ja sündmusel osales ligi 5000 tallinlast. Kõige populaarsemaks Open House’i objektide hulgas kujunes eelmisel aastal Rotermanni kvartalis asuv katuseterrassiga korter, mida kahe päeva jooksul toimunud ekskursioonidel külastas lõpuks kokku 537 inimest. Külastatavuse esikolmikusse mahtusid veel Lutheri masinasaal ja Äripäeva toimetus 357 külastajaga ning EKA uus hoone 347 huvilisega.

Kogu Open House Tallinn 2020 programmiga saab tutvuda kodulehel

Laadimine...Laadimine...