Tasuta tervisepäevad aitavad noortel eksamitega toime tulla

Noorte tervisekampaania leevendab kevadist eksamistressi tasuta välitreeningute, toidu valmistamise töötubade, aruteluõhtute ja liikumismängudega.

Pilt: Scanpix

Tasuta tervisepäevad aitavad noortel eksamitega toime tulla

Urmas Kaldmaa

Noorte tervisekampaania leevendab kevadist eksamistressi tasuta välitreeningute, toidu valmistamise töötubade, aruteluõhtute ja liikumismängudega.

Käimas on noorte tervisekampaaniaga "Pop-up". Selle raames on mõeldud eelkõige gümnaasiuminoortele ja tudengitele ning see peaks aitama pingelisel eksamiperioodil pingetega toime tulla. 14. juunini toimub igal kolmapäeval kell 18 tasuta terviseüritus. Kavas on välitreeningud, toidu valmistamise töötoad, aruteluõhtud, liikumismängud jt terviseteemalised üritused.

Noortele tutvustatakse liikumisharrastusi, jagatakse nõu toitumise kohta ning räägitakse vaimsest tervisest, stressist ja emotsioonidega toimetulekust.

"Tervisekampaania kannab noorte jaoks väga tähtsat sõnumit," ütles abilinnapea Mihhail Kõlvart. "Liikumine ja õige toitumine hoiavad tervena mitte ainult keha, vaid ka vaimu. Stressi ja emotsioonidega hakkamasaamine on väga oluline oskus. Soovime jagada nõu ja teavet, kuidas noored saaks hoida end terve ja õnnelikuna. Aktiivse liikumise ning mitmekülgse toitumisega saab oma vaimse tervise ja enesetunde heaks väga palju ära teha."

Treenimine ei vaja suuri kulutusi

Tervisekampaania üks eestvedajaid, Tallinna spordi- ja noorsooameti vanemspetsialist Anu Kägu tõi üritustest esile juba järgmisel kolmapäeval Tallinna tehnikakõrgkoolis toimuva töötoa "Vähem stressi, rohkem aega!". "Arutame töötoas, kuidas me tajume aja kulgu, kuhu aeg kaob ja mis meid aja puhul stressama paneb," rääkis Kägu. "Samuti tutvume praktiliste nippidega, kuidas aega tõhusamalt ja stressivabalt kasutada." Töötoa viib läbi kliiniline psühholoog Anna Haasma.

Kägu arvates vajaks kindlasti äramärkimist ka välijõusaalis toimuv nullkulu treening. Seal õpitakse tundma välijõusaalis olevaid masinaid ja tehakse eri lihasgruppidele harjutusi. "Eriliseks teeb selle treeningu see, et me õpetame, kuidas ilma rahalise kuluta trenni teha," lausus Kägu. "Linnas on palju trennitegemise võimalusi, aga tihti kujutavad noored ette, et alati peab jõusaali minema. Samas on päris palju ka välijõusaale, mida saab kasutada tasuta, kuid sageli ei osata seal midagi teha või ei tehta õigesti."

Kava sündis koos noortega

Üritus "Kas toidan keha või emotsioone?" uurib, miks inimene teinekord liialt palju sööb ja kuidas sellest üle saada. Inimene haarab vahel midagi söödavat endaga kaasa vaid emotsionaalsest vajadusest, mitte nälja pärast.
Üritus "Trenni-eesmärgid: rüht ja lihased" arutleb, mis eesmärgil üldse treenida. Üks pool on lihaste arendamine, teisalt on vaja ka jälgida, et harjutuste tehnika oleks õige. Kui ürituse mõnel osalejal on mingid individuaalsed rühiprobleemid, siis vaadatakse, millised on talle sobivad harjutused ja mida annab probleemi lahendamiseks ära teha. 

Kogu kampaaniat aitasid kokku panna Tallinna noortevolikogu ja Tallinna üliõpilaskondade ümarlaud. Lisainfot tervisesarja kohta leiab Tallinna noorteinfo lehelt www.tallinn.ee/tervisesari-pop-up

Laadimine...Laadimine...