Tasuta ühistransport teeb üleilmset võidukäiku

Eesti pealinna tasuta ühistranspordi kogemust tutvustas konverentsil Tallinna esindaja Euroopa Liidus Allan Alaküla.

Tasuta ühistransport teeb üleilmset võidukäiku

Eesti pealinna tasuta ühistranspordi kogemust tutvustas konverentsil Tallinna esindaja Euroopa Liidus Allan Alaküla.

Laupäeval, 18. oktoobril toimus Austrias Grazis ühistranspordi finantseerimisele pühendatud konverents.

Sotsiaalset sidusust tugevdav, majandust ergutav ning keskkonda hoidev tasuta ühistransport on Alaküla sõnul  tekitanud elavat huvi kogu maailmas ning Tallinna kogemus pakub huvi väga erineva suurusega, majandusliku tausta ja ideoloogiaga linnadele.

„Steiermargi liidumaa pealinnas Grazis ollakse meie tasuta ühistranspordist sedavõrd huvitatud, et see on viimase aasta jooksul mul juba teine kord seal sel teemal esineda,“ nentis Alaküla.

Tasuta ühistransport oli ka üks linnapea Edgar Savisaare äsja lõppenud Hiina visiidi peateemasid. Rahvusvahelisel Hangzhou sõpruslinnade linnapeade foorumil „Transpordilahendused linnades“ esines Tallinna linnapea ettekandega Tallinna nutikatest transpordilahendustest, tutvustades ka tasuta ühistranspordi projekti. Ettekandes tõi linnapea välja märksõnad, mis kirjeldavad Tallinna ühistranspordi arengusuundi viimastel aastatel. Need on jõukohasus, kvaliteet, täpsus, ligipääsetavus ja usaldusväärsus.

Tallinnas 2013 aasta algusest käivitunud tasuta ühistranspordi projekti tutvustades sõnas linnapea: „Linnaelanike paremaks teenimiseks peavad poliitikud võtma vastu julgeid otsuseid. Meie Tallinnas tegime seda ja kutsume teid kõiki meie eeskuju järgima.“

Tallinna linnapea kinnitas, et pärast märtsikuiseid riigikogu valimisi saab tasuta ühistransport riigilt rohkem toetust.

„Tallinna tasuta ühistranspordi kogemus pälvib üleilmset huvi,“ rõhutas ülemöödunud nädalal ühistranspordi teemalisel rahvusvahelisel konverentsil Kanadas Torontos Tallinna kogemust tutvustava ettekandega üles astunud Alaküla.

Alaküla kõneles oma ettekandes Tallinna tasuta ühistranspordile ülemineku kogemusest ja sellealasest rahvusvahelisest koostööst. „Tallinna kui maailma suurima oma elanikele tasuta ühistransporti rakendava linna kogemus on ka Põhja-Ameerikale äärmiselt huvitav. Toronto suuruses, ligi 3 miljoni elanikuga linnas on transpordi küsimused loomulikult veelgi teravamad kui Eestis.“

Alaküla sõnul on tasuta ühistransport Tallinna jaoks praegu kindlasti peamine teema, millega Eesti pealinn kogu maailmas huvi äratab. „See on meie suurim ja enim välja paistev linnainnovatasioon,“ ütles Alaküla. Pole imestada, et Tallinna tasuta ühistransport valiti ka tänavusel Guangzhou Auhinna konkursil 30 maailmas enim tähelepanu vääriva linnainnovatsiooni hulka.

Euroopas toimub tasuta ühistranspordile pühendatud peakonverents tänavu Poola linnas Zory´s 6. novembril.  Poola pole ürituse toimumiskohaks valitud juhuslikult, sest ainuüksi käesoleva aasta jooksul on Poolas tasuta ühistranspordile üle läinud kolm linna, sh 60 000 elanikuga Zory ise. „Tasuta ühistranspordist on kujunenud Poolas tulevate kohalike valimiste üks peateema ja võimalik, et valijate tahteavaldus pikendab tasuta ühistranspordiga Poola linnade nimekirja veelgi,“ ütles Alaküla.

 

Laadimine...Laadimine...