Teelise tänava busside tagasipöördekoha rajamisstööd on lõppenud

Toimetaja: Toomas Raag

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel teostatud linnalähiliinide busside peatuse ning tagasipöördekoha rajamistööd Teelise tn T1 ja T2 kinnistutele on lõpetatud.

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillise sõnul oli Pääsküla asumisse rajatud busside tagasipöördekoha eesmärgiks dubleerimise vähendamine. "On mõistlik, et linnalähiliinide bussid ei sõidaks täpselt sama marsruuti, mis siseliinid. Sobiv lahendus sellise dubleerimise vähendamiseks on kindlasti ümberistumise võimalus linna piiril. Seeläbi muutub ühistransport ka efektiivsemaks ning tugevamaks alternatiiviks erasõidukitele," rääkis linnaosavanem.

Tööde käigus ehitati Pärnu maantee linna siseneva suunaga külgnevatele kinnistutele 7m laiune asfaltkattega busside tagasipöördering koos selle teenindamiseks vajalike kõnniteedega, laiusega 2,5m. Peatuseplatvormi laius on 3m. Tagasipöördekohale rajati LED-tehnoloogial põhinev tänavavalgustus. 

Teelise tänavale busside tagasipöördekoha rajamise projektdokumentatsiooni koostas Teedeprojekt OÜ. Ehitustöid teostas Altos Teed OÜ ning tööde lepinguline maksumus oli 230 000 eurot.

 

Laadimine...Laadimine...