Testimine Maximas: ühe kaupluse töötaja proov oli positiivne

"Homsest on Paide Maxima uuesti avatud ja mehitatud Maxima SOS-meeskonnaga ning nende negatiivse testitulemuse saanud töötajatega," märkis Maxima Eesti tegevjuht Edvinas Volkas.

Pilt: Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv
Eesti

Testimine Maximas: ühe kaupluse töötaja proov oli positiivne

Toimetaja: Sandra Lepik

"Homsest on Paide Maxima uuesti avatud ja mehitatud Maxima SOS-meeskonnaga ning nende negatiivse testitulemuse saanud töötajatega," märkis Maxima Eesti tegevjuht Edvinas Volkas.

Oma töötajate testimist jätkav Maxima tuvastas viimaste testidega Paides, Türil ja Võrus, et proovi andnud 69 töötajast ühel oli see positiivne, vahendas BNS. Tegu oli Paide kaupluse töötajaga, mistõttu kauplus suleti. 

Volkase sõnul on ettevõtte jaoks oluline, et kliendid ja töötajad võiksid ennast Maxima poodides tunda turvaliselt. "Avatus meediaga ja operatiivne koostöö kohalike omavalitsuste ja vastutavate ametitega on praeguses keerulises olukorras olulise tähtsusega, kuna vaid nii saame viiruseleviku peatamisele kaasa aidata," rõhutab Volkas läbipaistva info olulisust.  

"Meieni jõudis kuuldus, et Paide linnas on tuvastatud koroonaviirusega nakatunud inimene, kes sellest hoolimata on külastanud Paide kauplusi, sealhulgas ka Maxima poodi. Pärast selle info saamist saatsime kõik Paide Maxima kaupluse 18 töötajat testimisele. Täna saadud testitulemustel ilmnes, et testitutest töötajatest 17 on negatiivsed ja üks positiivne," selgitas Edvinas Volkas. 

Sellega seoses Paide Maxima kauplus suleti koheselt ning kõik töötajad saadeti koju, päeva jooksul viiakse läbi kaupluse põhjalik desinfitseerimine. Töötajatel võimaldatakse olla kodus ja nädala pärast tehakse kordustest. 

"Homsest on Paide Maxima uuesti avatud ja mehitatud Maxima SOS-meeskonnaga ning nende negatiivse testitulemuse saanud töötajatega, kellel puudus otsene kontakt positiivse testitulemuse saanud töötajaga. Maxima hakkas moodustama SOS-meeskondi koheselt eriolukorra kehtestamisel, et oleks võimalik asendada haigestunud või mingil muul põhjusel töölt puuduvaid töötajaid," lisas Volkas.

Kuna Paide ja Türi asuvad geograafiliselt lähestikku, siis otsustati testida ka Türi Maxima kaupluse töötajaid ning kõik testitulemused osutusid negatiivseteks. Võru linnapea ettepanekul testiti ka Võru Maxima töötajaid ning kõigi 39 töötaja testid osutusid negatiivseteks.

Laadimine...Laadimine...