Toivo Tänavsuu vähiravist: ka aasta pikem elu on oluline, et täita unistusi ja minna rahuga

"Minu ema elas tänu neile rohtudele ühe aasta, aga samas oli see meie pere jaoks selgelt üks kvaliteetsemaid aastaid," rääkis vähiravifondi "Kingitud elu" juht Toivo Tänavsuu. "Nii palju ema unistusi täitusid. Ta nägi oma järgmist lapselast, ta suutis oma kümnete aastatega kogunenud rikkaliku arhiivi niimoodi korrastada, et need olid arvutis ühes kaustas. Ma julgen öelda, et ta läks rahuga."

Pilt: Scanpix

Toivo Tänavsuu vähiravist: ka aasta pikem elu on oluline, et täita unistusi ja minna rahuga

"Minu ema elas tänu neile rohtudele ühe aasta, aga samas oli see meie pere jaoks selgelt üks kvaliteetsemaid aastaid," rääkis vähiravifondi "Kingitud elu" juht Toivo Tänavsuu. "Nii palju ema unistusi täitusid. Ta nägi oma järgmist lapselast, ta suutis oma kümnete aastatega kogunenud rikkaliku arhiivi niimoodi korrastada, et need olid arvutis ühes kaustas. Ma julgen öelda, et ta läks rahuga."

"Me asutasime vähiravifondi "Kingitud elu" emmega koos. Käisimegi koos ema ja Janek Mäggiga notaris seda fondi registreerimas. Panime 200 eurot seemnerahaks sisse ja ema nägi seda fondi umbes kolm kuud," meenutas Tänavsuu Tallinna TV saates "Hästi, Eesti!". "Siis ta pidi lahkuma, kuid meie töö siis algaski. Ta uskus, et see asi läheb käima, kuid seda, et fond nii kiiresti hakkab kasvama, ei uskunud meist keegi."

Tänavsuu sõnul on fond Eestis kokku kogunud 1,8 miljonit eurot annetusi. "Me võime kalleid ravimeid kiruda, aga ma näen seda, et kui neid ei oleks olnud, oleks väga mitmed inimesed juba lahkunud. Minu ema elas tänu neile rohtudele ühe aasta, aga samas oli see meie pere jaoks selgelt üks kvaliteetsemaid aastaid. Nii palju ema unistusi täitusid. Ta nägi oma järgmist lapselast, ta suutis oma kümnete aastatega kogunenud rikkaliku arhiivi niimoodi korrastada, et need olid arvutis ühes kaustas. Ma julgen öelda, et ta läks rahuga."

Fondist käivad läbi suured summad. "Ükskord näiteks viisin panka 110 kg sularaha," rääkis Tänavsuu. "Annetajad peavad mind usaldama, et see raha läheb õigesse kohta. Muud ei jää neil lihtsalt üle.

Tänavsuu käib peaaegu igal nädalal kusagil seismas ja annetusi kogumas. "Meil on 100 inimest, kes aitavad siin-seal üle Eesti. Kui keegi ei saa parajasti tulla, siis mina olen augutäide. Kõigil neil on mingi isiklik kokkupuude vähiga, kuigi on väga-väga erinevaid inimesi. Mitmeid kordi olen ka sõimata saanud. On öeldud, et mis sa kerjad siin, et olete ravimimaffia käepikendus. Sel päeval, kui koos Jüri Aarmaga seisime, saime kokku üle 1500 euro. Ühel inimesel võib jätkuda sellest umbes poole kuu ravimiteks."

Eelmisel aastal kogus fond annetuskastidega üle 100 000 euro. Enamik annetusi tehakse elektroonilisel teel.

Fondist abi saanud Anika Mõrd rääkis, et surma ei saa petta, aga temaga on võimalik läbirääkimisi pidada. "Kui ma vaatan tagasi, kes ma olen olnud, mis ma olen teinud, siis minu läbirääkimised on õnnestunud. Ma püüan antud lubadustest kinni pidada. Ma sain abi ja ma püüan seda abi väärikalt hinnata."

"Ma olen saanud terveks, kuid ma jätkuvalt tänan neid inimesi. Alati, kui ma käin arsti juures, raporteerin ma "Kingitud elu" fondile, et ma olen jätkuvalt terve. Alati, igal võimalusel ma tänan neid häid inimesi, kes on annetanud raha "Kingitud elu" fondile. Ma leidsin, et Facebookis kirjutamisest on vähe. Ma läksin kirikusse, panin küünla, seisin seal, tänasin kõiki inimesi, et nad jagavad seda vähest, mis neil on."

"Elu on kingitus ja oma lapsi ja lapselapsi vaadates tunnen, et on asju, mille nimel tasus pingutada."
Anika sai fondist teada oma arsti kaudu. "Mul varem ei olnud vajadust ja ma polnud selle haigusega kokku puutunud. Nüüd on paljud minu tuttavad selle fondi leidnud."

"Kui ma vähidiagnoosi sain, helistasin esimese asjana täditütrele, kes on 25 aastat meedik olnud. Ta ütles mulle, et sina ei sure, sest sa oled meil järjekindel hull heas mõttes. Eks see andis ka jõudu. Võitlesin kaua, lõpuks olid variandid otsas. Siis tuli minu ellu "Kingitud elu" fond. Kuni 50. eluaastani elasin ma elu, mille kinkisid mulle minu vanemad, edasi elan ma elu, mille kinkisin mulle minu vanemad ja "Kingitud elu" fond koos kõigi heade Eesti inimestega, kes sellesse fondi on annetanud."

Anika tunneb, et Eesti inimesele läheb vägagi korda, mis toimub teise Eesti inimesega. "Maalehes oli artikkel, milles kutsuti annetama minu raviks. Järgmisel hommikul kella 10 paiku ma lugesin, et minu raviks oli annetatud juba 8000 eurot. Mu tütretütar oli mu kõrval. Ma kallistasin teda ja nutsin pool tundi. Ma muudkui loen ja mõtlen, et see ei ole võimalik, et selline summa. Ma kallistasin ja ütlesin, et tead, ma saan ravi. Ma muudkui korrutasin seda."

"Minu jaoks on tähtis see, et kõik on selle fondi kaudu saanud parimat võimaliku ravi ja lootuse ja võimaluse elada kauem," tõdes Tänavsuu. "Anika on hea näide sellest, et süsteem on inimese maha kandnud, öelnud, et see ravi ei ole haigekassa rahastuse saamiseks piisavalt kulutõhus, kuid ravi osutus tegelikult ikkagi vägagi kulutõhusaks.

Kuidas aidata?

SA Hille Tänavsuu Vähiravifond
"Kingitud Elu"
Reg.nr 90012656
Kollane 4-2, Tallinn 10147
Tel. +372 55 9 22 221
E-post: info@kingitudelu.ee

Arveldusarved
Swedbank: EE212200221059073061
SEB pank: EE211010220228917224
LHV pank: EE137700771001442514
Danske pank: EE133300332166860001
Nordea pank: EE591700017003638161

Annetustelefonid:
900 4005 annetad 5 eurot
900 4010 annetad 10 eurot
900 4050 annetad 25 eurot

Laadimine...Laadimine...