Töömalevlased asuvad rannavalvele appi

Sellest nädalast võib Tallinna suurimates randades Stroomis ja Pirital näha G4S rannavalvel abiks noori töömalevlasi.

Pilt: Scanpix

Töömalevlased asuvad rannavalvele appi

Toimetaja: Toomas Raag

Sellest nädalast võib Tallinna suurimates randades Stroomis ja Pirital näha G4S rannavalvel abiks noori töömalevlasi.

Kokku alustab G4S töömalevas sel suvel 36 noort vanuses 13–16 aastat. Lisaks käivad malevlased abiks Tallinna Toidupangas, Uuskasutuskeskuses ning laulu- ja tantsupeol.

Malevlased tunneb ära punaste särkide järgi, mille seljal on kiri "rannavalve abiline". "Ehkki kõigil noortel on keskmisest parem ujumisoskus, nemad päästma veel ei asu, vaid on vetelpäästjatele lisasilmapaaride eest ohtlike olukordade ennetamisel," ütles maleva juht Esme Kassak.

G4S-i töömalevlased patrullivad rannas, aitavad hoida heakorda ja jagavad lastele randmepaelu, kuhu vanemad saavad oma telefoninumbri kirjutada.

"Rannavalvuritega koos töötades on mitmel G4S töömalevlasel tekkinud hiljem huvi samuti rannavalvuriks hakata. Ka praegusel suplushooajal on meil rannavalves tööl mitu endist maleva noort," ütles Kassak.

Saamaks võimalikult mitmekülgne kogemus, käivad noored lisaks rannavalve abistamisele kord nädalas Uuskasutuskeskuses annetatud esemeid sorteerimas ja Tallinna Toidupangas toidupakke komplekteerimas. 

Juuli alguses võtavad G4S-i töömalevlased osa selle suve ühest tippsündmusest, laulu- ja tantsupeost, olles abiks jalgrattaparklates. Sarnaselt eelmisele suvele on juulikuus plaanis teha ka üks talgupäev Tallinna Loomaaias. 

Enne tööleasumist läbisid noored kaheosalise väljaõppe. Töötukassa karjääriinfo spetsialist Krista Niit rääkis malevlastele tööõigusest ja -ohutusest, et valmistada neid  ette ka edaspidiseks tööeluks.

Praktilisel õppepäeval koolitasid noori rannas G4S vetelpäästjad. Ujulas lihvis noorte ujumisoskust ja õpetas esmaseid päästevõtteid treener Pavel Anufrijev, kes on endine rannavalvur. 

G4Si noorte töömalev kestab teisipäevast kuni 4. augustini. 

Laadimine...Laadimine...