Töötajate jõulusoovid: palgatõus, rahaline preemia või lisapuhkus

"43% tööandjatest plaanivad lähima kuue kuu jooksul palgatõusu, mis jääb enamasti 5% piiridesse," ütles CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt. "Pea kolmandik tööandjatest maksab riiklike pühade puhul preemiat ja umbes viiendik tagab töötajatele lisapuhkuse keskmise palga säilimisega." 

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Töötajate jõulusoovid: palgatõus, rahaline preemia või lisapuhkus

Toimetaja: Sandra Lepik

"43% tööandjatest plaanivad lähima kuue kuu jooksul palgatõusu, mis jääb enamasti 5% piiridesse," ütles CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt. "Pea kolmandik tööandjatest maksab riiklike pühade puhul preemiat ja umbes viiendik tagab töötajatele lisapuhkuse keskmise palga säilimisega." 

Iga viies eestimaalane soovib jõulupühade eel tööandjalt, et talle võimaldataks kaks päeva lisapuhkust, selgub värskest CVKeskus.ee uuringust. Kuigi puhkusepäevad on ühed enim tahetud lisahüved saabuvateks pühadeks, sooviksid töötajad siiski veelgi enam saada järgmiseks aastaks palgatõusu või näha oma pangakontol ühekordset jõulupreemiat.

Kõige enam ootavad töötajad oma tööandjatelt uueks aastaks kuni 5-protsendilist palgatõusu. Nimelt rohkem kui iga kolmas töötaja (35%) tõi välja, et saabuvate pühade eel sooviks ta tööandjalt lubadust palgatõusuks. Iga neljas töötaja lepiks aga ka ühekordse, kuni 100-eurose, rahalise preemiaga. Rahaline preemia oli palgatõusust isegi levinum ootus nende vastajate seas, kelle palgatase on madalam.

Uhkest ettevõtte jõulupeost unistab kõigest 4%-le töötajatest ja veelgi vähem sooviksid töötajad, et tööandja teeks nende eest annetuse (vaid 3% vastanutest) või teeks mitterahalise kingituse (näiteks tahvelarvuti), mida valis vaid 2% vastanutest.

Tööandjad pakuvad palgatõusu ja jõulupakke

"43% tööandjatest plaanivad töötajate palgaootustele vastu tulla. Nimelt selgus hiljutisest Palgainfo Agentuuri ja CVKeskus.ee tööandjate küsitlusest, et just 43% tööandjatest plaanivad lähima kuue kuu jooksul palgatõusu, mis jääb enamasti 5% piiridesse," kommenteeris uuringut Auväärt.

Henry Auväärt lisas, et igas teises ettevõttes on veel tavaks teha ka jõulupakke töötajate lastele ja pea pooled tööandjad (47%) korraldavad ühisüritusi (nt jõulupidu). "Pea kolmandik tööandjatest (31%) maksab ka riiklike pühade puhul preemiat ja umbes viiendik (20%) tagab töötajatele lisapuhkuse keskmise palga säilimisega."

Noored tahaksid palgakasvu asemel saada pigem preemiat. Jõulupidu ootavad aga enim pärnakad.

Alla 25-aastased töötajad erinevad teistest vanuserühmadest selle poolest, et nemad eelistaksid pigem raha kohe kätte saada. Nimelt pea pooled (43%) nooremad kui 25-aastased töötajad sooviksid tööandjatelt jõulupühade eel enim 100-eurost preemiat. Viieprotsendilist palgatõusu pidas eelistatuimaks 23 protsenti noortest. Vastuseid mõjutas töötajate praegune palgatase ja seetõttu eelistasidki paljud noored palgatõusu asemel saada kohe lisaraha.

Asukohtade lõikes ootavad jõulupidu enim pärnakad. Nimelt Pärnus soovib jõulupühade eel tööandjatelt uhket jõulupidu 7% töötajatest (Tartus 4% ja Tallinnas 2%). Olenemata asukohast, seadsid aga töötajad kõikjal esikohale palgatõusu uueks aastaks, teiseks rahalise preemia ja kolmandaks lisapuhkuse.


Mida töötajad jõulupühade eel tööandjatelt soovivad:

  1. (35% vastanutest) Palgatõusu uueks aastaks (kuni 5%)
  2. (25%) Väikest rahalist preemiat (kuni 100 EUR)
  3. (20%) Lisapuhkust (2 päeva)
  4. (8%) Kinkekaarti (kuni 200 EUR väärtuses)
  5. (4%) Uhket ettevõtte jõulupidu (koos kaaslasega)
  6. (3%) Tööandja teeks minu eest annetuse (100 EUR väärtuses)
  7. (2%) Paremaid töötingimusi (remonti töökohal)
  8. (2%) Kingitust (nt tahvelarvuti)
  9. (1%) Uusi töövahendeid (nt uus arvuti)
Laadimine...Laadimine...