Torm jättis tuhanded kodud elektrita

Tugeva tuule tõttu on mitmel pool teedele kukkunud puid või oksi. Pärastlõunal on põhi- ja tugimaanteed märjad ja prognoosi järgi jätkub vihmasadu kuni õhtuni. Peale keskööd hakkab alates Lääne-Eestist pilvisus hõrenema ning sajuvõimalus väheneb.

Pilt: Ilja Matusihis
Ilm

Torm jättis tuhanded kodud elektrita

Toimetaja: Sandra Lepik

Tugeva tuule tõttu on mitmel pool teedele kukkunud puid või oksi. Pärastlõunal on põhi- ja tugimaanteed märjad ja prognoosi järgi jätkub vihmasadu kuni õhtuni. Peale keskööd hakkab alates Lääne-Eestist pilvisus hõrenema ning sajuvõimalus väheneb.

Eestis oli kella 14 ajal tormi tõttu elektrita umbes 3500 majapidamist, vahendas BNS. Elektrilevi andmetel oli enim katkestusi Saaremaal, Pärnu-, Harju- ja Viljandimaal. 68 protsenti riketest kõrvaldatakse mõne tunniga.

Liiklusjuhtimiskeskuse teatel on tugeva tuule tõttu mitmel pool teedele puid või oksi kukkunud.

Pärastlõunal on põhi- ja tugimaanteed märjad ja prognoosi järgi jätkub vihmasadu kuni õhtuni. Peale keskööd hakkab alates Lääne-Eestist pilvisus hõrenema ning sajuvõimalus väheneb.

Taeva selginedes võib õhutemperatuur mandril paiguti nullkraadi juurde langeda, mistõttu võivad teed ootamatult libedaks minna. Õhtul ja öösel puhub jätkuvalt tugev tuul ning tuulest tingituna võib teedele puid või oksi murduda.

Üleujutuspiirkondades on liiklus suletud

Nii Pärnus kui ka Haapsalus on laupäevase tormi tõttu vee alla jäänud piirkonnad liiklusele suletud. 

Pärnu linnavalitsus paigaldas sissesõitu keelavad märgid ning liiklusreguleerijad Kanali–Tammsaare ristmikule, Supeluse–Tammsaare ristmikule ning Mere puiesteele ja Papli tänavale. Vana-Pärnus suleti Merekalda tänav.

Haapsalus on märkidega suletud Lahe tänav, Promenaadi ning Fra Mare hotellide juurde viivad teed. Liiklusmärgid paigaldati selleks, et ennetada sinna sõitvate autode uppumist ning tagada päästemeeskondade juurdepääs.

Päästeamet palub inimestel liiklusmärkidest kinni pidada ning neid mitte eirata. Samuti tuleks piirkonnas parkivad autod võimalikult kiiresti enne pimeduse saabumist ära viia ning kõrgematesse paikadesse parkida.

Ilmateenistuse andmetel on Pärnus veetase 156, Haapsalus 110 ja Roomassaares 113 sentimeetrit üle Amsterdami nulli.

Homme ei välju reisiparvlaeva Soela

Tugeva tuule tõttu ei välju Saare- ja Hiiumaa vahet kurseeriv reisiparvlaev Soela homme kell 8.15 Sõrult. 

Liini opereeriva Kihnu Veeteede teatel võib häireid esineda ka väljumisel Triigist kell 9.30. Eeldatavasti väljub laev sadamast kell 16, kuid see täpsustatakse laevafirma kodulehel pühapäeva hommikul kell 8.30. 

Tugeva tuule ja kõrge veetaseme tõttu ei tee reisiparvlaev Ormsö enam kui 3,5-tonniste sõidukite ülevedu. Madalamate sõiduautode laadimisel võib samuti probleeme esineda.

Homme võib esineda häireid ka Kihnu Virve väljumistes Kihnust kell 9, Munalaiust kell 11.30, Kihnust kell 16.15 ja Munalaiust kell 17.45. Ka nende väljumiste kohta saab selgust alles pühapäeval kell 8 Kihnu Veeteede kodulehel.

Kihnu Virve väljumistesse Manilaiu–Munalaiu liinil saab selgust homme hommikul kell 9.15.

Tuul taandub mõnevõrra homme päeval

Homseks koondub madalrõhkkond juba Skandinaavia põhjatipu lähistele, kuid selle lõunaservas lõõtsub öösel jätkuvalt edela- ja läänetuul, mis alles päeval mõnevõrra taandub.

Ilmateenistuse teatel on öö hakul on pilves ilm. Sajab vihma ja lörtsi ning sadu on kohati tugev. Pärast keskööd jääb sajuhooge lääne poolt alates vähemaks ja pilvisus hõreneb. Puhub edela- ja läänetuul 9-14, puhanguti 18-21, saartel ja rannikul 12-17, puhanguti 26 m/s. Põhjarannikul ulatuvad puhangud kuni 28 m/s. Hommikul tuul veidi nõrgeneb. Õhutemperatuur on 0 kuni +4 kraadi.

Peipsi järvel puhub edelatuul 10-14, puhanguti 20 m/s. Lainekõrgus on 1-1,7 meetrit. Sajab vihma ja lörtsi, pärast keskööd jääb sadusid vähemaks. Nähtavus on mõõdukas. Sooja tuleb 1-2 kraadi.

Homme päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab vihma ja lörtsi. Puhub edela- ja läänetuul 7-12, puhanguti kuni 16 m/s. Saartel ja rannikul ulatub tuule kiirus 10-14, puhanguti kuni 20 m/s. Õhtul tuul nõrgeneb ja pöördub Lääne-Eestis loodesse. Sooja on 2-6 kraadi.

Peipsi järvel puhub edelatuul 7-12, puhanguti 16 m/s. Õhtul tuul nõrgeneb. Lainekõrgus on 0,8-1,3 meetrit. Kohati sajab vihma ja lörtsi. Nähtavus on mõõdukas või hea. Sooja on 2-4 kraadi.

Laadimine...Laadimine...