Tormituulte vaibudes avati Pärnus Muhu Väina regatt

Laupäeva pärastlõunal taanduma hakanud tormi kiiluvees õnnestus avamerepurjetajatel avada 63. korda peetav Muhu Väina regatt.

Pilt: Scanpix/Pilt on illustratiivne
Eesti

Tormituulte vaibudes avati Pärnus Muhu Väina regatt

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Laupäeva pärastlõunal taanduma hakanud tormi kiiluvees õnnestus avamerepurjetajatel avada 63. korda peetav Muhu Väina regatt.

Tegemist regatiga, kus erinevatesse võistlusklassidesse jagatud purjejahid saavad Eesti rannikuvetes mõõtu võtta seitsmel päeval, teatasid korraldajad. Eestit laupäeval räsinud tormituuled olid ka paljudele kogenud purjetajatele esmakordsed, kuid nii nagu avamistseremoonial rõhutas jahtklubide liidu president Egon Elstein – olgu need viirused või tormituuled, Muhu Väina regatt kui Eesti vanim ja suurim purjevõistlus oli, on ja jääb.

Regati poodiumikohtadele konkureerivad nii varasemate aastate regativõitjad kui ka maailma ja Euroopa meistrivõistlustelt medaleid toonud jahid, sest iga-aastane mõõduvõtt kodustes vetes on oluline traditsioon.

Tänavusel regatil selgitatakse jahtide paremusjärjestus välja ORC ehk offshore rating congress'i mõõdusüsteemi järgi, mille ainukasutamise kasuks otsustas Eesti Jahtklubide Liit möödunud aasta sügisel. Jahid jagatakse nende pikkuse ja kiiruse järgi nelja gruppi ja gruppide piirid said selgeks laupäeval pärast registreerimise lõppemist.

Regatil osaleb üle 100 jahi ja ligi 700 purjetajat Eestist, Lätist ja Soomest. Koroonapiirangute tõttu ei saa sel aastal osaleda pea 20 jahti Venemaalt, mis on olnud regati iga-aastased külalised.

Muhu Väina regatt kestab kuni 18. juulini ja läbib nädala jooksul kokku nelja sadamat: Pärnu Jahtklubi, Kärdla Sadamat, Haven Kakumäe ja Kalevi jahtklubi Tallinnas Pirital.

Regatti saab jälgida reaalajas Sportreci lehel siin – jahid kasutavad GPS-jälgimisseadmeid ning kui ka purjed paistavad vaid silmapiiril, on veebis siiski võimalik nende liikumist jooksvalt jälgida.

Pühapäeval sõidetakse Pro Marine Trade'i ringi ning esmaspäeval Alter Marine'i lühirada.

Laadimine...Laadimine...