TTÜ: Juba täna saab kontrollida, kas riigieksamite tulemustega saab ülikooli sisse

Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) sellesuvine vastuvõtt on täielikult lävendipõhine, see tähendab, et õppima võetakse kõik, kes on täitnud sisseastumistingimused.

Pilt: Scanpix
Haridus

TTÜ: Juba täna saab kontrollida, kas riigieksamite tulemustega saab ülikooli sisse

Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) sellesuvine vastuvõtt on täielikult lävendipõhine, see tähendab, et õppima võetakse kõik, kes on täitnud sisseastumistingimused.

Lävendipõhine vastuvõtt on kõigil bakalaureuse-, integreeritud ja rakenduskõrgharidus- ning magistriõppe erialadel.

Kokku saab sel aastal valida 34 igakülgselt uuendatud bakalaureuse-, integreeritud ja rakenduskõrgharidusõppe eriala vahel, magistriõppekavasid on tehnikaülikoolis 43.

TTÜ õppeprorektor Hendrik Voll sõnab: „Oleme viimasel paaril aastal koostöös tööandjatega uuendanud kõiki tehnikaülikooli õppeprogramme. Mitte kunagi varem ei ole meie programmid olnud sedavõrd kõrge tasemega.“

Tänaseks on sel aastal gümnaasiumi lõpetanud saanud teada oma riigieksamite tulemused ning lävendikalkulaatori (www.ttu.ee/lavendikalkulaator) abil saab vaadata, kas soovitud erialale õppima asumiseks on vajalik punktisumma koos. Viimase nädala jooksul on lävendikalkulaatorit käinud TTÜ veebis uurimas üle 7000 kasutaja.

Lävendipõhine vastuvõtt tähendab, et kui sisseastumiseks vajalik punktisumma on koos, on tudengikandidaat oodatud tehnikaülikooli õppima, on see siis bakalaureuse-, integreeritud, rakenduskõrgharidus- või magistriõppe eriala. Lävendipõhine vastuvõtt bakalaureuse- ja integreeritud õppesse astumisel toimub peamiselt riigieksamite põhjal, kui erialal on ka katse, siis eksamite ja katse kombineeritud variandina. Magistriõppes on kõikidel erialadel sisseastumiskatsed.

Hendrik Voll kinnitab, et tehnikaülikooli tasub õppima tulla: „TTÜ bakalaureuseõppe lõpetajate töötasu on Eesti ülikoolide võrdluses kõrgeim ning magistrikavade lõpetajate palk on bakalaureuseõppe lõpetajatest veel 25% kõrgem.“

Kui aga näiteks selgub, et matemaatika riigieksami tulemus pole sissesaamiseks piisav, saab tehnikaülikooli matemaatika sisseastumiskatsel 26. juunil oma tulemust parandada. Tallinnas ja Kohtla-Järvel toimuvatele katsele saab registreeruda 25. juunini veebis.

Sisseastumisavaldusi TTÜ-sse saab esitada 25. juunist kuni 4. juuli kella 15.00 sisseastumise infosüsteemis www.sais.ee

Sel aastal 100. juubelit tähistav TTÜ ootab oma ridadesse andekaid ning töökaid tudengeid.

Tallinna Tehnikaülikool on Eesti tehnika- ja IT-teaduse ning -hariduse lipulaev, kust saab kõrgharidust kõigil astmetel inseneri- ja tehnikateadustes, infotehnoloogias, majanduses, loodusteadustes ja merenduses. Eesti ainsa tehnoloogiaülikooli unikaalsus peitub valdkondade sünergias, mis aitab kaasa uute ideede sünnile.

Laadimine...Laadimine...