TÜ ja perearstid tõhustavad koostööd

E-lahenduste valdkonnas tõdeti, et selle asemel, et tervishoiusüsteemi osalised arendavad eraldi tarkvara, võidaksid kõik ühtsest omavahel ühilduvast tarkvaralahendusest. 

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

TÜ ja perearstid tõhustavad koostööd

Toimetaja: Sandra Lepik

E-lahenduste valdkonnas tõdeti, et selle asemel, et tervishoiusüsteemi osalised arendavad eraldi tarkvara, võidaksid kõik ühtsest omavahel ühilduvast tarkvaralahendusest. 

Tartu Ülikooli (TÜ) kliinikum ja Eesti Perearstide Seltsi juhatused leppisid kokku tõhusamas koostöös, vahendas BNS. 

Kliinikumi ning perearstide seltsi juhatused kogunesid eile esmakordselt ühisele töökoosolekule, et kaardistada esmatasandi ning kliinikumi koostöökohad ning leida ühised huvid, millesse üheskoos panustada, edastasid kliinikumi ja seltsi esindajad.

TÜ Kliinikumi juhatuse esimehe Priit Eelmäe sõnul tuleb näha tervishoiusüsteemi kui tervikut, kus esmatasandil ehk perearstisüsteemil on kanda oluline roll. "Kuna tervishoiusüsteemi keskmes on ennekõike patsient, siis on mõistlik otsida tõhusaid ja toimivaid lahendusi nii ravitöö kui ka e-lahenduste osas üheskoos," sõnas Priit Eelmäe.

Eesti Perearstide Seltsi juhatuse esinaine Le Vallikivi kinnitas, et ühiseid koostöökohti leidub mitmeid ning tõi välja, et süsteemi tõhustamiseks tuleks korrastada arstidevahelist tagasiside andmist, aga leppida kokku täpsemalt ka tagasikutsete põhimõtetes.

Pikimaks päevakorrapunktiks kujunes e-lahenduste valdkond, millel peatudes tõdeti, et selle asemel, et tervishoiusüsteemi osalised arendavad eraldi tarkvara, võidaksid kõik ühtsest omavahel ühilduvast tarkvaralahendusest. Vallikivi sõnul on kliinikumi digitaalne haiguslugu eHL jätnud oma funktsionaalsuse poolest väga hea mulje.

Perearstide esindajad hindasid ka e-konsultatsioone heaks koostöövormiks, mille käigus võidab ennekõike patsient, ent mille kaudu omandab igapäevaselt lisapädevust ka perearst, saades juhiseid eriarstilt. "Kuna digisaatekirjad ei täida enda ülesannet päris nii nagu oodatud, siis on eriarsti e-konsultatsioon äärmiselt vajalik. On tervitatav, et e-konsultatsioonide nimekiri täieneb. Ootame pikisilmi e-konsultatsioonide alustamist nii dermatoloogia erialal kui ka kokkulepete sõlmimist neurokirurgia erialal," ütles Vallikivi.

Kliinikumi ja perearstide seltsi juhatused leppisid kokku, et koostöökohtumisest saab traditsioon ning järgmisel korral võetakse aruteluteemaks kliinikumi ja tütarhaiglate tegevuspiirkonnas asuvate tervisekeskuste töökorraldus.

Laadimine...Laadimine...