TÜ kliinikumi nõukogu lasi juhatuse esimehe Priit Eelmäe lahti

"Kahjuks muutub lähinädalatel keerulisemaks ka kõigi mitte-covid haigete ravi ja hädavajaliku taseme hoidmine nõuab ulatuslikke ettevalmistusi kõigis kliinikutes," ütles Kliinikumi nõukogu esimees Urmas Klaas.

Pilt: Scanpix
Eesti

TÜ kliinikumi nõukogu lasi juhatuse esimehe Priit Eelmäe lahti

Toimetaja: Sandra Lepik

"Kahjuks muutub lähinädalatel keerulisemaks ka kõigi mitte-covid haigete ravi ja hädavajaliku taseme hoidmine nõuab ulatuslikke ettevalmistusi kõigis kliinikutes," ütles Kliinikumi nõukogu esimees Urmas Klaas.

Tartu Ülikooli (TÜ) Kliinikumi nõukogu vabastas täna ennetähtaegselt ametist kliinikumi juhatuse esimehe Priit Eelmäe, kelle suhtes kliinikute juhid aasta algul peaaegu üksmeelselt umbusaldust avaldasid, vahendas BNS Tartu Postimeest.

Nõukogu kutsus juhatuse esimehe Priit Eelmäe tagasi tänasest ning määras kohusetäitjaks senise haldusjuhi Marek Seeri.

SA Tartu Ülikooli Kliinikum moodustas 13. märtsil kriisijuhtimismeeskonna professor Joel Starkopfi juhtimisel, kes on väga edukalt tegutsenud ettevalmistustega covid-epideemiaga toimetulekuks Kliinikumis.

"Kuid eriolukord ja plaanilise töö lõpetamine tähendab suuri ümberkorraldusi ka mitte-covid haigete käsitlemisel nii Kliinikumis kui Kliinikumi vastutuspiirkonnas. Kahjuks muutub lähinädalatel keerulisemaks ka kõigi mitte-covid haigete ravi ja hädavajaliku taseme hoidmine nõuab ulatuslikke ettevalmistusi kõigis kliinikutes ja teenistustes, mis peab toimuma plaanipäraselt ja koordineeritult," ütles Klaas.

Nimetatud ülesannete täitmisele ei ole juhatuse esimees Priit Eelmäe pühendanud piisavat tähelepanu, mistõttu tema jätkamine kriisiolukorra juhina ei ole võimalik ja Kliinikumi nõukogu otsustas tänasel koosolekul juhatuse esimehe Priit Eelmäe 27. 03. tagasi kutsuda. "Täname Priit Eelmäed tema senise panuse eest. Koostöös kogu tööperega on Kliinikumi patsiendikesksus teinud sammu edasi," ütles Urmas Klaas.

Kliinikumi nõukogu nimetas juhatuse esimehe kohusetäitjaks juhatuse liikme Marek Seeri, kes on praegu tegev nii Kliinikumi kriisijuhtimismeeskonnas kui ka Lõuna-Eesti regionaalse meditsiinistaabi juhina. Kliinikumi juhtimis- ja struktuurireformiga minnakse kindlasti edasi pärast kriisi tipu möödumist.

Marek Seer kinnitas, et kriisiolukorras on vajalik jätkata süsteemset ja hästi laabuvat meeskonnatööd covid-epideemiaga toimetulekuks. "Sama tähtis Kliinikumis on plaanilise ravi ajutisest lõpetamisest tuleneva situatsiooni reguleerimine nii, et patsiendid oleks hästi informeeritud ja nende ravitee korraldatud," rääkis Seer.

Kahjuks tekkis juhatuse liikmel, ülemarst dr Andres Kotsaril hiljuti terviserike, mistõttu lähitulevikus on ta kodus taastumas. Seetõttu on vajalik määrata ülemarstile kohusetäitja ja nõukogu otsusel täidab alates 30. 03 ülemarsti ülesandeid närvikliiniku juhataja professor Pille Taba.

Nõukogu soovib Marek Seerile ja Pille Tabale jaksu ja vastupidavust ning Andres Kotsarile head paranemist. Nõukogu tänab kogu Kliinikumi tööperet suure pühendumuse eest covid-epideemia olukorras.

Laadimine...Laadimine...