Tusk: Brexiti-kõnelused võivad muutuda võimatuks

Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk hoiatas, et edasised tülid võivad muuta Brexiti-läbirääkimised võimatuks.

Pilt: Scanpix

Tusk: Brexiti-kõnelused võivad muutuda võimatuks (2)

AFP-BNS

Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk hoiatas, et edasised tülid võivad muuta Brexiti-läbirääkimised võimatuks.

Tuski hoiatus järgnes Briti peaministri Theresa May süüdistustele, et Brüssel sekkub Ühendkuningriigi valimistesse, vahendas BNS.

"Need läbirääkimised on niigi rasked. Kui me hakkame vaidlema enne, kui need isegi alata saavad, muutuvad need võimatuks," ütles Tusk Brüsselis ühisel pressikonverentsil Norra valitsusjuhiga.

Tusk rõhutas, et kõnelustel ei tohi lasta "emotsioonidel käest minna" ning kutsus üles "diskreetsusele ja mõõdukusele".

Sellest sõltuvad miljonite inimeste elud kummalgi pool La Manche'i väina, rõhutas endine Poola peaminister Tusk, lisades, et kõik pooled peavad üksteisest lugu pidama.

Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani rõhutas mõned tunnid varem, et mitte keegi ei ürita mõjutada Suurbritannia valimiskampaaniat.

Briti peaminister Theresa May süüdistas kolmapäeval Brüsselit brittide sihilikus ähvardamises Brexiti-kõneluste asjus, et mõjutada juunikuiste parlamendivalimiste tulemust.

May tegi avalduse mõni tund pärast seda, kui Euroopa Liidu Brexiti-läbirääkija oli avalikustanud kõneluste plaanid. Briti peaministri sõnul ei taha mõned inimesed EL-is, et läbirääkimised õnnestuksid.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...