ÜRO: rahvusvaheline turism kahaneb pandeemia tõttu 70 protsenti

Aasia ja Vaikse ookeani regioonis, mida pandeemia esimesena tabas, langes reisijate arv 79 protsenti, Aafrikas ja Lähis-Idas 69 protsenti, Euroopas 68 protsenti ja Ameerikas 65 protsenti.

Pilt: Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

ÜRO: rahvusvaheline turism kahaneb pandeemia tõttu 70 protsenti

Toimetaja: Sandra Lepik

Saabuvate välisturistide arv vähenes 700 miljoni võrra, põhjustades 730 miljardit dollarit saamata jäänud tulu. Kahju oli kaheksa korda suurem kui pärast 2009. aasta majanduskriisi.

Rahvusvaheliste turistide arv langes aasta esimesel kaheksal kuul mullu sama ajaga võrreldes 70 protsenti, vahendas BNS Maailma Turismiorganisatsiooni (UNWTO).

Saabuvate välisturistide arv vähenes 700 miljoni võrra, põhjustades 730 miljardit dollarit saamata jäänud tulu. Kahju oli kaheksa korda suurem kui pärast 2009. aasta majanduskriisi. "Sellel enneolematul langusel on tõsised sotsiaalsed ja majanduslikud tagajärjed ning see seab ohtu miljonid töökohad ja ettevõtted," ütles organisatsiooni juht Zurab Pololikashvili.

Aasia ja Vaikse ookeani regioonis, mida pandeemia esimesena tabas, langes reisijate arv 79 protsenti, Aafrikas ja Lähis-Idas 69 protsenti, Euroopas 68 protsenti ja Ameerikas 65 protsenti. Ehkki suveperioodil oli langus Euroopas väiksem kui teistes regioonides, on koroonaviiruse teise laine tõttu kehtestatud piirangud taastumisele punkti pannud.

Aastale tervikuna prognoosib ühendus reisijate arvu 70-protsendist langust, seejuures ei prognoosita turismi taastumist enne 2021. aasta lõppu.

Mullu kerkis saabuvate välisturistide arv neli protsenti 1,5 miljardini. Enimkülastatud riigid olid Prantsusmaa, Hispaania ja USA. Viimati langes saabuvate turistide arv 2009. aastal, globaalse rahanduskriisi ajal. Toona oli langus neli protsenti.

Laadimine...Laadimine...