USA kehtestas ulatuslikud reisipiirangud Schengeni alalt tulijatele

Piirangud jõustuvad reedel kell 23.59 ja kehtivad tervele Schengeni alale, sealhulgas Eestile. Esialgu on need mõeldud 30 päevaks, kuid on võimalus, et neid vajadusel pikendatakse. Reisijate lahkumisele Ameerika Ühendriikidest piiranguid ei seata.

Pilt: Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

USA kehtestas ulatuslikud reisipiirangud Schengeni alalt tulijatele (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

Piirangud jõustuvad reedel kell 23.59 ja kehtivad tervele Schengeni alale, sealhulgas Eestile. Esialgu on need mõeldud 30 päevaks, kuid on võimalus, et neid vajadusel pikendatakse. Reisijate lahkumisele Ameerika Ühendriikidest piiranguid ei seata.

Välisministeeriumi teatel kehtestab USA koroonaviiruse laieneva leviku tõttu ulatuslikud reisipiirangud Schengeni alalt sisenevatele reisijatele, kes ei ole USA kodanikud, vahendas BNS. Piirangud jõustuvad reedel kell 23.59 ja kehtivad tervele Schengeni alale, sealhulgas Eestile. 

Piirangud on esialgu mõeldud 30 päevaks, kuid on võimalus, et neid vajadusel pikendatakse. Reisijate lahkumisele Ameerika Ühendriikidest piiranguid ei seata.

Piirangutega, ja nendes sisalduvate eranditega, on täpsemalt võimalik tutvuda siit. USA-s viibijatel tuleb viiruse tõkestamiseks rakendatavate meetmetega arvestada terves riigis. Kui Eesti kodanikel tekib koju pöördumisega probleeme, siis saab helistada konsulaarabi hädaabitelefonil: +372 53 01 9999 (24 h).

Seoses Maailma Terviseorganisatsiooni poolt koroonaviiruse leviku kuulutamisest pandeemiaks soovitab välisministeerium tungivalt kaaluda kõigi välisreiside vältimatust. Riigid võivad kehtestada uued piirangud lühikese etteteatamisega ning oht sattuda karantiini või liikumiskeeldude mõjualadele võib tekkida ootamatult.

Välisministeerium jälgib pidevalt olukorda ning uuendab aktiivselt reisisoovitusi lehel Reisi Targalt ja palub inimestel oma välisreis välisministeeriumi veebilehel registreerida.

Samuti soovitab ministeerium tutvuda riigipõhiste reisihoiatustega lehel ning jälgida koroonaviirusega seonduva üldise reisihoiatuse ajakohasust siit.

Lähemalt saab koroonaviirusest ja ennetamisest lugeda terviseameti lehelt.

Terviseameti riskihinnangu põhjal on koroonaviiruse riskipiirkonnad Hiina Rahvavabariik, Itaalia, Iraan, Lõuna-Korea. Lisaks riskipiirkondadele ei soovita välisministeerium reisida Jaapanisse, Singapuri, Prantsusmaale, Saksamaale, Hispaaniasse ja Egiptusesse ning seoses riiki sisenemise piirangute tõttu USAsse ja Iisraeli.

Riskipiirkonnas reisijatel ja riskipiirkonnas elavatel inimestel on haigestumise tõenäosus kõrge. Terviseamet soovitab inimestel, kes on viibinud viiruse levikupiirkonnas, Eestisse saabumisel viibida võimalusel 14 päeva kodusel režiimil.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...