Uuring: 39 protsenti Eesti elanikest tahab kodu vahetada

Inimesed, kes soovivad osta Tallinna või Harjumaale lähima viie aasta jooksul uue korteri, peavad seejuures kõige olulisemaks energiasäästlikkust ja suuri aknaid.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv
Eesti

Uuring: 39 protsenti Eesti elanikest tahab kodu vahetada (2)

Toimetaja: Sandra Lepik

Inimesed, kes soovivad osta Tallinna või Harjumaale lähima viie aasta jooksul uue korteri, peavad seejuures kõige olulisemaks energiasäästlikkust ja suuri aknaid.

Kantar Emori äsja valminud kodukinnisvara uuring näitab, et 39 protsenti Eesti elanikest tahab kodu vahetada, vahendas BNS. 

Kui ostmiseks läheb lähiajal, soovivad inimesed pigem uut korterit, pikema plaani pidajad unistavad aga rohkem uuest või ka vanemast eramust. 

17 protsenti uuringus osalejatest kavatseb uue kodu osta järgneva viie aasta jooksul. 25–34-aastaste seas plaanivad uut kodu osta aga ligi pooled küsitletutest, ühtlasi hindab see vanuserühm oma majanduslikku olukorda ka ülejäänutest kindlamaks.

Ettevõte küsitles rohkem kui 2700 inimest vanuses 18–65 eluaastat, lisaks üle riigi läbi viidud põhiuuringule vaadeldi eraldi sihtrühma, kes soovib osta endale lähiajal korteri uusehitisse Tallinnas ja Harjumaal.

Niinimetatud Suur-Tallinnasse kodu soovijad hindavad oma tulevase kodu maksumuseks keskmiselt 100 000 kuni 150 000 eurot, sellal kui Eestis tervikuna näevad koduotsijad hinda pigem 30 000 kuni 70 000 euro vahemikus.

Inimesed, kes soovivad osta Tallinna või Harjumaale lähima viie aasta jooksul uue korteri, peavad seejuures kõige olulisemaks energiasäästlikkust, aga ka suuri ja palju valgust andvaid aknaid ning parkimiskohta õues. Tervelt 96 protsenti lubab kodu valikul pöörata tähelepanu ka selle energiaklassile.

Uuringust selgus, et huvi ühetoaliste korterite vastu uusehitistes on väga tagasihoidlik. Ligi pooled lähitulevikus korteriostu kavandajatest tahavad kolmetoalist korterit ja kolmandik kahetoalist.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...