Uuring: Keskerakond on populaarseim ka noorte seas

Uuringufirma Kantar Emor BNS-i ja Postimehe tellimusel läbi viidud erakondade toetuse uuringust selgub, et Noorte, kuni 35-aastaste inimeste seas toetas Keskerakonda 26,8 protsenti vastanutest, Reformierakonda 23,6 protsenti vastanutest.

Pilt: Scanpix

Uuring: Keskerakond on populaarseim ka noorte seas

BNS

Uuringufirma Kantar Emor BNS-i ja Postimehe tellimusel läbi viidud erakondade toetuse uuringust selgub, et Noorte, kuni 35-aastaste inimeste seas toetas Keskerakonda 26,8 protsenti vastanutest, Reformierakonda 23,6 protsenti vastanutest.

Noorte, kuni 35-aastaste inimeste seas toetas Keskerakonda 26,8, Reformierakonda 23,6, Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda (SDE) 19,7, Vabaerakonda 12,2 ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) 10,5 protsenti. 5-protsendilise valimiskünnise lähedale jõudis veel ka erakond Eestimaa Rohelised, mida toetas 4,6 protsenti küsitletuist.

35- kuni 50-aastaste inimeste seas oli 22,3 protsendiga populaarseim Reformierakond. Järgnes SDE 17,7, Keskerakond 16,5, EKRE 14,7, Vabaerakond 13,2, Eestimaa Rohelised 8,2 ning Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) 6,7 protsendiga. Teiste parteide toetus jäi alla 5 protsendi.

Vanemate kui 50-aastaste seas toetas Keskerakonda 28,9, Reformierakonda 26,5, EKRE-t 16,1, SDE-d 11,2 ja Vabaerakonda 9,3 protsenti. Napilt alla valimiskünnise jäi 4,9 protsendiga IRL.

Suurtes Eesti linnades, nagu Tartu, Pärnu, Narva ja Kohtla-Järve oli aprillis populaarseim partei Keskerakond, selgub uuringufirma Kantar Emor BNS-i ja Postimehe tellimusel läbi viidud erakondade toetuse uuringust.

Keskerakonda toetas suurtes linnades 33 protsenti küsitletutest

Aprillis oli meeste seas populaarseim partei Keskerakond ja naiste seas Reformierakond, selgub uuringufirma Kantar Emor BNS-i ja Postimehe tellimusel läbi viidud erakondade toetuse uuringust.

Meestest toetas Keskerakonda 23,7, Reformierakonda 21,4, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) 17, Vabaerakonda 15, Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda (SDE) 12,1, Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) 5,6 protsenti. Napilt alla valimiskünnise jäi erakond Eestimaa Rohelised, mida toetas 4,9 protsenti.

Naistest toetas Reformierakonda 27,5, Keskerakonda 25,9, SDE-d 18,6, EKRE-t 11,3, Vabaerakonda 7,6 ja Eestimaa Rohelisi 5 protsenti. Ülejäänud parteide toetus jäi alla 5 protsendi.

"Tõeneäoliselt on ootused üleval ja üht-teist neist ootustest realiseerus nüüd ka riigeelarve läbirääkimistes, aga eks see kajastub nüüd juba järgmistes reitingutes," rääkis Aab reedel avaldatud erakondade populaarsusuuringu tulemusi kommenteerides. "Numbrid näitavad, et toetus valitsusele on pigem positiivne," lisas Aab.

Uuringufirma Kantar Emor poolt BNS-i ja Postimehe tellimusel läbi viidud erakondade toetuse uuringu kohaselt on sarnaselt märtsiga sisuliselt võrdne valitsuskoalitsiooni juhtiva Keskerakonna ja opositsiooni suurima jõu Reformierakonna toetus. Keskerakonda toetas 24,8 ja Reformierakonda 24,5 protsenti küsitletutest

Laadimine...Laadimine...