Vaata, millised on reisisõprade lemmikrakendused

Öeldakse, et reisimine on ainus asi, mille eest makstes saad rikkamaks. Nutitelefonist on saamas kasulik abiline nii reisi planeerimisel kui ka reisil. 

Pilt: Scanpix

Vaata, millised on reisisõprade lemmikrakendused

Öeldakse, et reisimine on ainus asi, mille eest makstes saad rikkamaks. Nutitelefonist on saamas kasulik abiline nii reisi planeerimisel kui ka reisil. 

Lennukis kuulatakse telefonist muusikat või loetakse raamatut, reisimälestused jäädvustatakse nutitelefoniga piltidele ja videotele, rakenduste abil otsitakse paremaid toidukohti ning välditakse turistilõkse. Samsungi tootekoolitaja annab puhkusele suundujatele nõu, millised rakendused aitavad nutikamalt reisida.

HolidayPirates

HolidayPirates on kasulik neile, kellel on kombeks puhkuseplaanid viimasele hetkele jätta. Rakendusest leiab mõistlike hindadega reisipakette, hotellitube ja teisi turismiteenuseid. Samsung Eesti tootekoolitaja Henry Tiituse sõnul tasub reisisõpradel rakendusel silm peal hoida. „Sellest rakendusest võib leida väga häid pakkumisi – näiteks kahenädalane puhkus Portugalis koos lennupiletite, hotelli, transfeeri ja hommikusöökidega võib maksma minna umbes 230 eurot. Samas tuleb pakkumiste puhul silmas pidada, et enamik lende väljub Euroopa suurematest lennujaamadest,“ selgitas Tiitus.

Airbnb

Airbnb on rakendus, mille kaudu pakuvad kohalikud reisijatele majutuseks oma kinnisvara. Tänaseks katab see „kogukondlik turg“ enam kui 35 000 linna maailmas, sealhulgas mitmeid linnasid ka Eestis. Rakenduse kaudu saab otsida soodsaid, kuid ka eksklusiivseid pakkumisi (nt. tuba Briti lossis või suvila Islandi geisri lähedal), suhelda maja omanikuga ja broneerida majutus. „Kui tavaliselt kulub reisil olles üsna arvestav summa hotellide peale, siis Airbnb aitab majutuse pealt kokku hoida,“ rääkis Tiitus.

HERE Maps

HERE Maps on suurepärane alternatiiv rakendusele Waze, sest seda saab kasutada ka internetiühenduseta. Väljaspool võrku on rakenduses saadaval enam kui 100 erineva riigi kaardid. „Reisides on väga oluline silmas pidada mobiilse interneti mahtu. Kasutades rakendust HERE Maps ei pea muretsema, et netimaht saab otsa või mägiteedel kaob internet ära,“ rääkis Tiitus. Rakenduses saab lisaks autole mõeldud trajektoorile valida ka ühistranspordi või jalakäijate liikumistee.

TouristEye

Reisirakenduse TripAdvisor kõrval on maailmas populaarsust kogumas TouristEye. See rakendus on mõeldud neile, kellele meeldib otsustada spontaanselt mida või kus külastada. TouristEye  kaardistab lähedalasuvad vaatamisväärsused, atraktsioonid, restoranid jne. Külastatud kohtadele on võimalik anda ka hinne. Rakenduse kaudu saab vaadada ka teiste kasutajate hindeid ja jagada soovitusi,  millist restorani või vaatamisväärsust külastada. Rakenduses saab teha uusi reisiplaane ja valida sihtkohti, mida tulevikus külastada.

Word Lens

Võõrkeelsesse riiki reisimise eel tasub alla laadida rakendus Word Lens. Selle rakenduse abil saab telefoni kaamerasilma kaudu lihtsasti tõlkida teksti liiklusmärkidel, reklaamidel ja mujal. Word Lens tõlgib tekstid kasutaja poolt valitud keelde, kuid rakendus veel ei toeta eesti keelt. Word Lens rakendus töötab ka internetita, seega ei pea mobiilset internetti sõnade tõlkimiseks sisse lülitama. Samsungi Eesti tootekoolitaja Henry Tiituse sõnul on rakendused, mis ei nõua internetiühendust, väga kasulikud, kuna tahtlik või tahtmatu mobiilse interneti kasutamine on peamine põhjus, miks peavad inimesed peale teises riigis reisimist suuri telefoniarveid tasuma. 

Camera360 Ultimate

Kellele ei meeldiks vaadata vanu reisipilte ning rääkida sinna kõrvale vahvaid lugusid? Enam ei pea kaasas kandma rasket fotoaparaati, sest hea kaameraga telefon ajab asja ära. Näiteks Samsung Galaxy S6 ja S6 edge 16 MP-ne kaamera võimaldab teha väga hea kvaliteediga pilte nii maastikest kui rahvamassidest. Rakendus Camera360 Ultimate laiendab kaamera funktsioone veelgi, lastes valida 200 erineva filtri vahel, jagada jäädvustusi oma sõpradega ja hoida pilte pilveteenuses. „Paljud ei lae oma telefonist pilte arvutisse ning seetõttu võib telefoni mäluruum reisil olles ootamatult täis saada. Võimalus hoida fotosid  pilveteenuses aitab aga selle vastu, kui mäluruum saab täis ning arvutit ei ole käepärast,“ rääkis Henry Tiitus.

Deezer ja Spotify

Paljud ei kujuta ette pikki lende või autosõite muusikata. Pikemateks sõitudeks ja lendudeks soovitab Henry Tiitus alla laadida populaarne muusikateenus Deezer või Spotify, mis annab ligipääsu rohkem kui 35 miljonile muusikapalale. „Mõlema rakenduse pluss on see, et muusikat saab kuulata ka internetiühenduseta,“ rääkis Tiitus. Samsungi uuemate nutitelefonide (Galaxy S6 ja S6 edge, Galaxy S5, Galaxy Note 4 ja Alpha) omanikele on Deezeri kasutamine kolm kuud tasuta.

Laadimine...Laadimine...