VAATA PLAANI! Pärnu maanteel toimuvad Hollywoodi filmivõtted sulgevad liikluse

"Tagatud peab olema ühistranspordi ja jalakäijate liikumine," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. "Ohutusereeglite täitmiseks on ajutised liikluse peatamised võimalikud."

Pilt: Scanpix

VAATA PLAANI! Pärnu maanteel toimuvad Hollywoodi filmivõtted sulgevad liikluse

Toimetaja: Toomas Raag

"Tagatud peab olema ühistranspordi ja jalakäijate liikumine," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. "Ohutusereeglite täitmiseks on ajutised liikluse peatamised võimalikud."

Kõlvart ütles, et läbirääkimiste protsess filmitegijatega väärib eraldi Hollywoodi filmi. Samas pole linnapea sõnul mõeldav, et linn loobub oma tingimustest. "Oleme koostööks valmis, aga oma tingimustest ei saa loobuda," ütles Kõlvart.

Linnapea sõnul veel käivad läbirääkmised Laagna tee kasutamiseks filmivõteteks. "Võimalikku filmimist ei saa seal alustada enne 10. juulit, sest enne seda on tantsu-ja laulupidu ning see peab olema lõpetatud juuli lõpuks," ütles Kõlvart. "Täiendavalt soovivad filmitegijad helikopteriga lennata Laagna tee sildade kohal. Sildu pole võimalik liikluseks sulgeda, kuid ohutuse tagamiseks on võimalik liikluse mõneks hetkeks ajutine sulgemine."

Liiklus peab tipptundidel olema tagatud 

"Graafikud, mis on kõne all, on päris keerulised, sest tagatud peab olema läbilaskevõime tipptundidel: hommikuti kesklinna suunal, õhtuti Lasnamäe suunal," ütles Kõlvart.

Kõlvarti sõnul on ühtlasi lahtine veel filmitavate päevade arv. "Mida rohkem on päevi, seda karmimad on nõuded meie poolt," selgitas ta.

Tallinna linnavalitsus esitas Warner Brosile ja nende siinsele esindajale Allfilm tingimused filmivõteteks Pärnu maanteel ja sellega külgnevatel tänavatel.

Liikluspiirangud kehtivad kahel päeval, 29. juunil alates kella ühest öösel kui 30. juuni südaööni, kell 23.59. Piirangud kehtivad lõigul Vabaduse väljakust kuni Tondi tänava alguseni.

Transpordiameti hinnangul meenutab piirangutega liikluskorraldus 2014. aastal Pärnu maantee trammitee remondi ajal kehtinud korraldust.

Filmivõtete perioodiks peab olema tagatud operatiivsõidukite läbilaskmine.

Kogu perioodi jooksul jätkub ühistranspordi liiklus, võimalik on ühistranspordiliikluse ajutine seiskamine maksimaalselt 15 minutiks korraga.

Jätkub ka liiklus Liivalaia ja Suur-Ameerika ristmikul, kuid võimalik on seal liikluse ajutine sulgemine neil päevil maksimaalselt viieks minutiks korraga.

Pärnu maanteel säilib sel perioodil jalakäijate liiklus, kuid jalakäijate ohutuse ja lennuliikluse huvides on võimalik peatada filmivõtete või ülelennu ajaks liiklus kuni 15 minutiks.  

Perekonnaseisuametit peab saama külastada

Peab olema tagatud külaliste ligipääs Pärnu maantee 69 asuvasse Perekonnaseisuametisse, ligipääsu ei saa peatada kauem kui 5 minutit.

Pärnu maanteel peab saama kasutada ühte sõidurada öistel kellaaegadel, mis võtteid ei toimu – 29. juunil kella 1-st kuni kella 6.00ni ja 23.00-24.00 ning 30. juunil kuni hommikul kella 6-ni ning õhtul 23.00-südaöö.

Liiklus jätkub neil päevil ka Tehnika, Koidu ja Vana-Lõuna tänavatel, kuid ka seal võib esineda ajutisi liikluse peatamisi kuni viieks minutiks korraga.

Linn lubab võtete perioodiks sulgeda väljasõidud Pärnu maanteele Sakala tänavas ja Süda tänavast, Roosikrantsi tänavast, Hariduse tänavast, Tõnismäe tänavast, Tatari tänavast Pärnu maanteele (seda erandiga Perekonnaseisuametisse minejaile).

Samuti suletakse väljasõidud Pärnu maanteele Luha ja Vineeri tänavatelt, Diakonissi pargi väljasõidu tee, liaks neile veel Paide tänava väljasõit, Magdaleena tänava ja Rapla tänava väljasõit.   

Sulgemine eeldab turvaalade loomist ühistranspordi peatuste lähedusse ja ulatuslikku teavitamisplaani liiklusmuudatustest trammides, bussides, ühistranspordi peatustes ja muude vahenditega. Lisaks infotahvlitele ja teadaannetele peavad info inimesteni tooma ka vabatahtlikud peatustes.

 

 

Laadimine...Laadimine...