Vähiliit: regulaarse tervisekontrolliga ennetame vähki

Eesti Vähiliit kuulutas mai rinnavähi ennetuse kuuks ja alustab kolmapäeval noortele naistele suunatud kampaaniat "Roosa ruulib!", mille eesmärk on roosat linti kandes juhtida tähelepanu rinnavähiga seotud teemadele.

Pilt: Eesti Vähiliit

Vähiliit: regulaarse tervisekontrolliga ennetame vähki (2)

Toimetaja: Juuli Nemvalts

Eesti Vähiliit kuulutas mai rinnavähi ennetuse kuuks ja alustab kolmapäeval noortele naistele suunatud kampaaniat "Roosa ruulib!", mille eesmärk on roosat linti kandes juhtida tähelepanu rinnavähiga seotud teemadele.

Väga oluline on, et naised hooliksid ise oma tervisest – külastaksid regulaarselt günekoloogi ning perearsti ja kontrolliksid ka ise oma rindu enesevaatluse abil, teatas vähiliidu esindaja BNS-ile. Enesevaatlust on soovitatav läbi viia üks kord kuus. Vähiliit soovitab naistele salvestada iPhone ja Androidi nutitelefonidele ka eestikeelne põhjalike juhenditega enesevaatluse tasuta rakendus.

"Roosa ruulib!" kampaania avalöök anti kolmapäeval kell 12 Stockmanni kaubamaja teisel korrusel. Avaüritusel jagas koolitaja Epp Kärsin praktilisi nõuandeid, kuidas end kodus jälgida, ning julgustas naisi eluliste näidete abil julgelt arsti poole pöörduma, kui selleks tekib väiksemgi kahtlus.

Vähiliit annab üritusel ülevaate, kuidas on hetkel Eestis olukord rinnavähki haigestumisega ja selle ennetusega. Juba kümme aastat Eestis ringi liikunud mammograafiabussi näitel tutvustatakse üllatavaid näitajaid rinnavähist ning sadadest päästetud eludest.

Rinnavähi ennetuse kuu keskne eesmärk on teadlikkuse tõstmine rinnavähiga seotud teemadest. Sellele eesmärgile saab kaasa aidata igaüks jälgides vähiliidu kampaaniat sotsiaalmeedias ja aidates jagada vähiennetuse ning varase avastamisega seotud sõnumeid.

Facebookis saab värsket infot jälgida vähiliidu lehel ning rinnavähi ennetuse ja varajase avastamise kohta saab uudiseid jälgida kampaanialehel Roosa Ruulib. Maikuu jooksul viiakse lehe jälgijate seas läbi ka mänge ja loosimisi, auhinnad panevad välja Vähiliidu koostööpartnerid. Osalemiseks jälgi infot kampaanialehel.

Roosa lint kui lootuse sümbol on rahvusvaheliselt kasutuses, et juhtida tähelepanu rinnavähi varajase avastamise vajalikkusele. Roosat linti kandes näitame, et hoolime endast, oma lähedastest ja neist, kes on haigestunud rinnavähki.

Rinnavähi varajase avastamise ja ennetustegevuse toetuseks saab roosasid linte soetada vähiliidust. Liidu rinnavähialase teavitustöö toetamiseks on oodatud ka annetused vähiliidu arveldusarvele (MTÜ Eesti Vähiliit a/a EE562200221002163986, märksõna Roosa Ruulib).

MTÜ Eesti Vähiliit keskendub oma töös ennetustegevusele, tervislike eluviiside populariseerimisele ja haiguste varajasele avastamisele. Olulisel kohal on vähihaigete elukvaliteedi parandamine ja vähktõvega seotud sotsiaalsete probleemide lahendamine.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...