Valgusfoorid ja lisarajad muudavad Pärnamäe ristmiku ohutumaks

Narva mnt ja Pärnamäe tee ristmik suudab pärast uuendamist rohkem autosid läbi lasta ning muudab poes käivatel inimestel tee ületamise turvalisemaks.

Pilt: Scanpix

Valgusfoorid ja lisarajad muudavad Pärnamäe ristmiku ohutumaks

Kai Maran

Narva mnt ja Pärnamäe tee ristmik suudab pärast uuendamist rohkem autosid läbi lasta ning muudab poes käivatel inimestel tee ületamise turvalisemaks.

Praegune nelja omavalitsust ühendav ummikuterohke pudelikael uuendatakse Tallinna, Maardu, Viimsi ja Jõelähtme koostöös.
"See ristmik on teatavasti suhteliselt ohtlik," põhjendas abilinnapea Kalle Klandorf kahe linna ja kahe valla koostööd ristumisala uuendamisel. "Seal on juhtunud avariisid ja õnnetusi, sõitmine on üsna keeruline."


Viimsi elanikele on ristmik Pirita tee kõrval alternatiiviks linna jõudmisel. "Sama ristmik on Viimsi elanike jaoks olnud pudelikork juba aastaid ja ajaga see probleem süveneb," nentis Viimsi abivallavanem Margus Kruusimägi.


"Eriti olulised on turvalised ülekäigurajad jalakäijatele, kes praegust ristmikku ületades teinekord lausa oma elu ohtu panevad," lisas Jõelähtme vallavanem Andrus Umboja.  "Uuendamise käigus saab praegune reguleerimata ristmik valgusfoorid ja lisarajad."


Klandorf, Maardu abilinnapea Väino Moor, Kruusmägi ja Umboja allkirjastasid Pärnamäe tee ja Narva maantee ristmiku rahastamise ja ehitamise koostööleppe eelmisel  kolmapäeval.


Umboja sõnul võidab tee uuendamisest palju näiteks Iru küla, mille elanikud ristmikku ületades lähedalasuvas kaubanduskeskuses käivad. "Iru küla jaoks on see eluliselt tähtis ristmik ja selle ohutuks muutmine on inimestele väga oluline," ütles Umboja.


Moor tõi tee-ehituse olulise tegurina välja sujuvama liikluse. "Bussiga sõitjad ja autoomanikud saavad sellest pudelikaelast tulevikus kiiremini läbi," ütles Moor. "Eriti rõõmustab see, et nelja omavalitsuse koostöö oli küll pikaajaline, aga tulemusrikas."


"Narva maantee ja Pärnamäe tee ristmik tähendab olulisi   ühendusteid kõigile naaber-omavalitsustele, remont suurendab selle läbilaskevõimet ning tõstab tunduvalt liiklusohutust," kinnitas Klandorf.


Narva maantee ja Pärnamäe tee ristmiku ehitab Viamer Grupp OÜ. Ehitustööde lepinguline maksumus on u 975 000 eurot. Ristmik peaks valmis olema uue kooliaasta alguseks.


"Me alati püüame vaadata selle järgi, kuidas lapsed kooli lähevad, et koolitee oleks kiirem ja rõõmsam," mainis Klandorf.
Linnapea Taavi Aasa sõnul saab järgmiseks oluliseks projektiks Tallinnale ja ümbruskonna valdadele väike ringtee.

Laadimine...Laadimine...