Valimisliit Meie Tallinn ei luba homomarsse ega mošee ehitamist

"Meie Tallinnas väärtustatakse iga inimest, lasterikkust ja peresid," ütles valimisliidu linnapeakandidaat ja EKRE endine liige Maria Kaljuste ajakirjanikele. "Seksuaalvähemuste paraade siin ei korraldata."

Pilt: Scanpix

Valimisliit Meie Tallinn ei luba homomarsse ega mošee ehitamist

"Meie Tallinnas väärtustatakse iga inimest, lasterikkust ja peresid," ütles valimisliidu linnapeakandidaat ja EKRE endine liige Maria Kaljuste ajakirjanikele. "Seksuaalvähemuste paraade siin ei korraldata."

Loodava valimisliidu Meie Tallinn programmi kohaselt ei saaks Tallinnas hompoparaade korraldada, linna islamiseerida ega mošeed ehitada.

"Meie Tallinnas väärtustatakse iga inimest, lasterikkust ja peresid," ütles valimisliidu linnapeakandidaat, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) endine liige Maria Kaljuste ajakirjanikele. "Seksuaalvähemuste paraade siin ei korraldata."

Kaljuste lisas, et Tallinn peab olema linn, kus inimesed elavad turvaliselt ja ajalooliselt välja kujunenud kultuurikeskkonnas. "Euroopa suurlinnade kogemust arvestades ei toeta me islamiseerimist ega luba Tallinnasse mošeed ehitada."

Lisaks homoparaadidele, islamiseerimisele ja mošee ehitamisele vastu olemisele soovib valimisliit võimule tulles korraldada ümber linnaosavalitsuste töö ning vähendada ametnike arvu. "Muudame linna juhtimise elanike arvamusega arvestavaks ja põhjendatuks. Kasutame tänapäevaseid vahendeid linna juhtimise inimestele tutvustamiseks. Korraldame rahvaküsitlusi," rääkis Kaljuste.

"Kaasame teadlasi aruteludesse ja otsutesse. Kehtestame ametnike reaalse vastutuse ja panustame kompetentsusele. Ametnik on elanike abiline, mitte ülemus," seisab Kaljuste sõnul valimisliidu valmivas programmis. "Hoiame parke ja rohealasid. Kinnisvaraarendused roheaalade arvelt ei ole lubatud."

Meie Tallinna linnapeakandidaadi sõnul kavatsetakse võimule tulles "täiendada munitsipaalpolitsei rolli julgeoleku ja korra tagamisel, kaasates vajadusel vabatahtlikud kodanikud, eelkõige sadama ja lennujaama ümbruses ning suurtes kaubanduskeskustes". "Munitsipaalpolitsei saab soliidse vormiriietuse," sõnas Kaljuste.

"Hoiame alles ja kaasajaastame munitsipaalhooldekodud. Korraldame haiglate ja teiste tervishoiuasutuste juures tasuta parkimise," ütles Kaljuste. "Kuulutame Tallinnas välja nulltolerantsi narkootikumidele, korraldame ümber süstlavahetuspunktide töö ja tõhustame narkovastast tegevust."

Valimisliit kaasajastab võimule tulles Tallinna ühistranspordi, seades graafikud ja marsruudid nii, et need oleksid linnakodanikule mugavad ja praktilised. "Tasuta ühitransport jääb ja paraneb koostöö lähivaldadega. Lahendame jalgrataste parkimise ja tühistame mõttetud liikluspiirangud," ütles Kaljuste.

Meie Tallinna linnapeakandidaadi sõnul vajab osa programmi punkte kindlasti täiendamist. "Osa punkte kõlavad loosungitena, kuid on väga tähtsad just fundamentaalsete väärtuste tõttu ja need tulevad päevakorda siis, kui need asjad on olulised. Teeme asjadel vahet ja tahame tegeleda sisuliste teemadega," ütles Kaljuste.

Praeguseks umbes 30 liikmelise valimisnimekirja algatusrühm koosneb MTÜ Tark ja Terve Eesti, Rahva Ühtsuse Erakonna, Vabaerakonna, Tallinna Rahvuslaste klubi, EKRE ja Vabaduspartei-Põllumeeste kogu esindajatest ja linnakodanikest.

Laadimine...Laadimine...