Poliitika Eesti

Välisministeerium hõbemärgi sai Estonia teatri peadirektor kui ministeeriumi majahoidja

Kokku tunnustati Välisministeeriumi 101. sünnipäeva pidulikul vastuvõtul ligi 50 koostööpartnerit, ministeeriumi töötajat ja aukonsulit hõbedase teenetemärgiga.

"Eesti välispoliitika suurim vara on meie inimesed. Tänasel päeval, mil tähistame Eesti välisteenistuse katkematut panust meie riiklusesse, peame meeles ka kõiki neid Eesti inimesi, kes on aidanud kaasa välisministeeriumi tegevusele ja Eesti välispoliitiliste eesmärkide saavutamisele," sõnas välisminister Urmas Reinsalu Välisministeeriumi 101. sünnipäeva pidulikul vastuvõtul.

Teenetemärgid anti ettevõtjatele, ekspertidele ja ühiskonnategelastele, kes on aidanud kaasa Eesti välispoliitikale, edastas ministeerium. Samuti anti üle teenetemärgid aukonsulitele ning ja välisministeeriumi pikaajalistele töötajatele. Teenetemärgi, mida tuntakse ka hõbemärgina, said tänavu 20 koostööpartnerit, 23 välisministeeriumi töötajat ja neli aukonsulit.

Teenetemärgi said:

Rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe, endine julgeolekuspetsialist Eesti suursaatkonnas Moskvas, praegune kaitseministeeriumi ametnik Viljar Varemäe, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut, siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna juhataja kohusetäitja Birgit Lüüs, siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna nõunik Harry Kattai, Euroopa Komisjoni ametnik Vivian Loonela, Saksamaa suursaatkonna majandus- ja protokollispetsialist Jana Marin, Luisa Tõlkebüroo projektijuht Krista Kotkamäe ning välisministeeriumi majahoidja Aleksandr Zilomkov.
Ka said teenetemärgi päästeameti Põhja päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo peainspektor Vassil Hartšuk, Dmitri Savtšenko ettevõttest Adventus Solutions Eesti, endine välisministeeriumi IT-osakonna peaspetsialist Taavi Laatsit, kaitseministeeriumi jurist Lauri Kriisa, Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi asejuhataja õppetöö alal Olga Bogdanova, koolitaja Marko Rillo, politsei- ja piirivalveameti rahvusvahelise koostöö büroo juhtivmissiooniohvitser Heigo Reinek, Q Catering OÜ juhatuse liige Indrek Otti, politsei- ja piirivalveameti Põhja prefektuuri valvebüroo valitsusasutuste ja saatkondade valvetalituse patrulligrupi välijuht politseikapten Tõnu Janter, Idapartnerluse Keskuse juhataja asetäitja Tiina Ilsen ning MKM energeetika asekantsler Timo Tatar.

 

 

Laadimine...Laadimine...