Vanalinna Päevade juht Anne Velt: Vanalinna Päevadelt leiavad kõik endale midagi sobivat

Tänavuste Tallinna vanalinna päevade teema on "Noor vanalinn" ja programmis on enam kui 400 sündmust.

Pilt: Scanpix
Festival Tallinn

Vanalinna Päevade juht Anne Velt: Vanalinna Päevadelt leiavad kõik endale midagi sobivat

Tänavuste Tallinna vanalinna päevade teema on "Noor vanalinn" ja programmis on enam kui 400 sündmust.

Et kultuuriministeerium on käesoleva aasta kuulutanud laste- ja noortekultuuri aastaks, siis on see ka 31. maist 4. juunini toimuvate vanalinna päevade erilise tähelepanu all, edastas Tallinna kesklinna valitsus BNS-ile.  

"Vanalinna päevad muudavad linna nooreks. Rohkesti on noortekontserte, noori artiste, noorte linnaruumiprojekt "Disainime vanalinna nooreks", avatud on noortefoorum Hopneri majas, mis mõtestab tänast vanalinna ja siinset elu läbi noorte silmade," ütles vanalinna päevade kunstiline juht Anne Velt kesklinna valitsuse teatel. "Samas hoiame alles ka vanalinna päevade traditsioonilise poole, selle põhilise, mis paneb vanalinna elama juba 36 aastat järjest ja lubab tõdeda, et vanalinn on meie rikkus. See, millisena mäletab vanalinna ja vanalinna päevi tänane noor, mõjutab tema suhtumist tõenäoliselt ka 20 aasta pärast," lisas Velt.

Vanalinna päevade avakontsert 31. mail on ühtlasi tänavuse Nargenfestivali avaüritus. Selle idee pärineb Tõnu Kaljustelt, kes juhatab avakontserdil ka Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit. Sisuliselt kujutab vanalinna päevade avapäev Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia dirigeerimisõppe tudengite bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe eksameid. "Need eksamid on väga erinäolise ja äärmiselt hea muusikaga kontserdid. Kui lõpueksamile tuleb ka publik, siis on see midagi erilist iga interpreedi jaoks," sõnas Kaljuste.

Tasuliste ürituste piletid on juba müügil, suur osa programmist on aga tasuta. Programmivihiku saab igaüks võtta uuest nädalast alates Tallinna turismiinfopunktist või linnavalitsuse ja kesklinna valitsuse infosaalist, programm on nähtav ka veebilehel www.vanalinnapaevad.ee

Laadimine...Laadimine...