Vastulause: jäätmejaamad olgu pikemalt avatud

Selleks, et Tallinna metsaalused oleks puhtad, tuleb jäätmejaamade kasutamine teha võimalikult mugavaks.

Pilt: Scanpix
Arvamus

Vastulause: jäätmejaamad olgu pikemalt avatud

Selleks, et Tallinna metsaalused oleks puhtad, tuleb jäätmejaamade kasutamine teha võimalikult mugavaks.

Vastuseks Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu arvamusartiklile "Korraldatud jäätmevedu hoiab linna puhtana ja hinnad madalana", mis ilmus 13. märtsi Pealinnas, soovin öelda, et seisan jätkuvalt läbipaistva prügihinna eest. Soovin, et iga linnakodanik teaks, kui palju ta prügiveo eest maksab. Sarapuu käivitatud süsteem lubab Tallinnas loodaval prügimonopolil kehtestada hindu, mis ei allu turuloogikale ja on sisuliselt varjatud prügimaks. Sellest "maksust" ei ole pealinna elanikel võimalik keelduda. Mul on ettepanek lõpetada nõukogulik mõtlemine, et hinnad kehtestatakse avaliku võimu suva järgi. Parim hind selgub ikkagi erinevate teenusepakkujate omavahelises konkurentsis.

Mis puudutab Astangu metsaalust, Betooni tänava prügimäge ja teisi isetekkelisi prügimägesid, siis me ei saa rahul olla linna jäätmejaamade tegevusega. Selleks, et Tallinna metsaalused oleks puhtad ja prügi ega rehvid ei vedeleks looduses, tuleb pealinnas jäätmejaamade kasutamine teha võimalikult mugavaks. Esiteks peavad jäätmejaamad olema avatud 365 päeva aastas, varahommikust hilisõhtuni. Suletud võivad need olla riiklikel pühadel.

Jäätmejaamad peaksid edastama elanikele lihtsat sõnumit: tule millal vaja, meie väravad on alati lahti. Just selleks eraldati käesoleva aasta riigieelarvest omavalitsustele 2,2 miljonit eurot, millest 640 000 eurot saab Tallinn. Loodan, et juba lähiajal on näha sisulisi muudatusi ja täna pooltel päevadel suletud jäätmejaamade väravad saavad kodanikele avatuks.

Rainer Vakra,
Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees

Laadimine...Laadimine...