"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Veebel Mets tuli Võitmatute mängudel pronksmedalile (0)
22. oktoober 2018
Scanpix/Pilt on illustratiivne

Kaitseväe veteran veebel Ergo Mets tuli Austraalias peetavatel Võitmatute mängudel sisesõudevõistlustel pronksmedalile.

Sydney olümpiapargis peetud Võitmatute mängude sisesõudevõistlusel võitis nelja minuti sõudmises oma võistluskategoorias kolmanda koha veebel Ergo Mets, saavutades samas ühe minuti sõudmises seitsmenda koha, edastas kaitseväe peastaap.

“Võistlus oli raske, sest olin vahetult enne seda väikese külmetushaiguse külge saanud. Aga läks hästi – suutsin ilusasti oma tulemuse ära teha ja nelja minuti sõudmises oli tasuks kolmas koht,” ütles veebel Mets.

Lisaks veebel Metsale võistles esmaspäeval sisesõudmise erinevates võistluskategooriates veel kuus eestlast. Ühe minuti sõudmises oli nooremseersant Madis Põri neljas, nooremveebel Hannes Vilba kuues, veebel Rasmus Penno kaheksas, veebel Agor Tettermann 11., nooremseersant Tarmo Lepik 15. ja veebel Janika Kanarik 16. Nelja minuti sõudmises oli veebel Tettermann kuues, veebel Penno seitsmes, nooremseersant Lepik 11. ja veebel Kanarik 15.

Istevõrkpalli alagrupimängudel alistas Eesti meeskond Hollandi 2:0 ja Ameerika Ühendriigid 2:1 ning pääses poolfinaali.

Võitmatute mängud ehk Invictus Games on Ühendkuningriigi prints Harry poolt 2014. aastal ellu kutsutud spordivõistlused sõjalistel operatsioonidel viga saanud sõduritele. Sel aastal toimuvad mängud 20.-27. oktoobrini Austraalias Sydneys. Mängudel osaleb kokku üle 500 võistleja 18-st riigist.

Mängudel osalev Eesti võistkond on sel aastal 15-liikmeline. Võistlejate hulgas on nii tegevteenistuses olevaid kui tsiviilellu naasnud veterane. Eesti võistlejad osalevad paljudel erinevatel aladel, näiteks ujumine, jalgrattasõit, kergejõustik ja purjetamine. Eelmisel aastal peetud mängudel võitsid eestlased kokku kaheksa medalit.