Vene välisministeerium: Kersti Kaljulaid käitub kahetiselt

Venemaa välisministeeriumi esindaja hinnangul on Eesti riigipea Kersti Kaljulaidi seisukohad Venemaa suhtes kahetised.

Pilt: Scanpix

Vene välisministeerium: Kersti Kaljulaid käitub kahetiselt (6)

Toimetaja: Meelis Piller

Venemaa välisministeeriumi esindaja hinnangul on Eesti riigipea Kersti Kaljulaidi seisukohad Venemaa suhtes kahetised.

Vastates küsimusele, kuidas hindab Venemaa välisministeerium seda, et Eesti president Kersti Kaljulaid astus välja Venemaa Euroopa Nõukogu parlamentaarsesse assambleesse tagasivõtmise vastu ning pärast kohtumist Vene presidendi Vladimir Putiniga ütles Kaljulaid, et Moskvaga suhtlemist ei tohi boikottida, ütles Venemaa välisministeeriumi ametliku esindaja Maria Zahharova, et see on kahetine käitumine. 

"Lähtume sellest, et igal riigil on õigus oma vaatepunktile, esmajoones sisepoliitikas ja loomulikult rahvusvahelistes suhetes. Kuid me oleme mitu korda rääkinud sellest, et see vaatepunkt ei tohi rajaneda vaid poliitilistel foobiatel ja maaniatel. See peab rajanema argumentidel, mis omakorda rajanevad tõsiasjadel," ütles Zahharova.

"Euroopa Nõukogu välisministrite Helsingi kohtumisel levis seisukoht, et Venemaad ei oleks tohtinud hääleõigusest ilma jätta. Kuulsime  avaldusi suurelt hulgalt riikidelt ja delegatsioonidelt, kelle seisukoht hulgas Venemaaga lahkarvamisi tekitavates küsimustes ei muutunud, kuid seejuures pooldasid nad Vene delegatsioonile hääleõiguse tagasiandmist ja kõikide delegatsioonide võrdseid õigusi selle organi töös," sõnas Zahharova. 

Zahharova sõnul on Kaljulaidi seisukohad seega "teineteisega vastuolus".

"Nii võibki öelda - kahene seisukoht," lisas ta.

6 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...