VIDEO! AEF-i Koosmeele preemia sai veebiväljaanne Estonian World

"Ehkki tänavune preemia saaja Estonian World selgus juba enne koroonapandeemia ja eriolukorra algust, on väljaanne oma olulisust sel keerulisel ajal veelgi kasvatanud," tõdes AEF-i juhataja Mall Hellam. 

Eesti

VIDEO! AEF-i Koosmeele preemia sai veebiväljaanne Estonian World

Toimetaja: Sandra Lepik

"Ehkki tänavune preemia saaja Estonian World selgus juba enne koroonapandeemia ja eriolukorra algust, on väljaanne oma olulisust sel keerulisel ajal veelgi kasvatanud," tõdes AEF-i juhataja Mall Hellam. 

Avatud Eesti Fond (AEF) andis kolmapäeval üle oma 23. koosmeele preemia, mille laureaadiks on sõltumatu ingliskeelne veebiväljaanne Estonian World, vahendas BNS. Auhinna märksõnadeks on tänavu globaalne eestlus ja kodanikualgatuslik ajakirjandus.  

Tänavu oma 30. sünnipäeva tähistav Avatud Eesti Fond lõi Koosmeele auhinna 1997. aastal eesmärgiga avaldada lugupidamist neile, kes on oma tegevusega aidanud kaasa avatud ühiskonna kujunemisele nii Eestis kui mujal, samuti Eestis elavate inimeste üksteisemõistmisele ja ühise tuleviku-Eesti ehitamisele.

"Koosmeele auhinnal on meile suur sümboolne tähendus, sest kõik laureaadid jutustavad ühtlasi Eesti ühiskonnale tähtsate teemade lugu. Ehkki tänavune preemia saaja Estonian World selgus juba enne koroonapandeemia ja eriolukorra algust, on väljaanne oma olulisust sel keerulisel ajal veelgi kasvatanud. Juba 2012. aastast on Estonian World viinud Eesti maailma ning toonud kodu-eestit lähemale globaalsetele eestlastele, aga ka väliseestlastele ning lihtsalt estofiilidele. Piiratud liikumisvõimalustega maailmas muutub omavaheline infovahetus ja kogukonnatunne veelgi olulisemaks," märkis AEF-i juhataja Mall Hellam. 

Ta lisas, et Estonian World väärib eraldi tunnustust ka kestliku ja järjepideva tegutsemise eest. "Olukord ajakirjandusväljal on keeruline. Väljaanne, mis vahendab Eestis toimuvat, aga jagab ka meie edulugusid, vajab nii tunnustust kui rahalist toetust. Soovime Estonian Worldile pikka iga ning eestvedajatele palju jõudu jätkamisel," lisas Hellam.

Veebiväljaande Estonian World asutasid 2012. aastal Londonis Silver Tambur, Sander Saar ja Sten Hankewitz. Üks kolmest asutajast, väljaande peatoimetaja Silver Tambur ütles, et tegijad on kaheksa tegutsemisaasta jooksul alati lähtunud tugevast missioonitundest. "Meil oli ja on missioon informeerida ja ühendada eestlasi, eestlaste järeltulijaid ja Eesti fänne üle maailma. Väga hea meel on vastu võtta Koosmeele preemia, sest see on tunnustus missiooniga kodanikualgatusele ja kõigile neile pea 300 inimesele, kes nende aastate jooksul on erineval moel Estonian Worldi panustanud," märkis Tambur.

Koosmeele preemia saajate seas on aastate jooksul olnud näiteks ühiskonnategelane Lagle Parek, ajakirjanik Andrei Hvostov,  HIV-ennetaja Nelli Kalikova, professor ja Tartu Ülikooli Eetikakeskuse juhataja Margit Sutrop, onkoloog Kaiu Suija, kultuuriväljaanne Müürileht, anonüümsed netikommentaarid keelustanud ajaleht Postimees, algatus Tagasi Kooli, Gruusias Goris sõpruskooli aidanud Kolga Keskkool, ajakirjanikud Kadri Ibrus, Ahto Lobjakas ja Tiina Kangro, mälu-uurija ja filmitegija Imbi Paju, hõimurahvastele pühendatud ERMi püsinäituse "Uurali kaja" koostajad, endine õiguskantsler Allar Jõks, President Kersti Kaljulaid oma järjepideva tegevuse eest Euroopa teemade kajastamisel, kirikuõpetaja Annika Laats, ühismälu väärtustav Eesti Memento Liit ja paljud teised.  

Auhinnaga kaasneb 1000 eurone tänusumma ning traditsioonina kunstnik Marje Üksise graafiline leht "Koosmeelesammas". 

Laadimine...Laadimine...