VIDEO! Elektriautode ostutoetus sai otsa nelja tunniga

Tallinna Linnavolikogu esimehe Tiit Teriku sõnul on need taksoettevõtted väga keskkonnateadlikud, kes juba täna on teinud valiku hübriidsõidukite kasuks. 

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv
Tallinn Keskkond

VIDEO! Elektriautode ostutoetus sai otsa nelja tunniga (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

Tallinna Linnavolikogu esimehe Tiit Teriku sõnul on need taksoettevõtted väga keskkonnateadlikud, kes juba täna on teinud valiku hübriidsõidukite kasuks. 

Elektriautode ostutoetus sai otsa kõigest nelja tunniga ja nüüd peab Keskkonnainvesteeringute Keskus mõtlema, kuidas edasi toimida. Meetme suurus oli 1,2 miljonit eurot. Ka Tallinn plaanib taksonduses suurt muutust, mis on just eelkõige seotud elektritaksode kasutusele võtuga.

Keskkonnainvesteeringute keskuses algas eile hommikul kell 9 elektriautode ostutoetuste taotlemine, kuigi juba 18.detsembrist sai taotlusi sisestada ka e-toetuste keskkonnas. Ilmselgelt oli see ka põhjus, miks kella üheks päeval oli taotlejate suure arvu tõttu kogu meede summas 1,2 miljonit eurot otsas.

Jutt käib täiselektrilise M1 või N1 kategooria sõiduki ostu toetamisest mille on oma kodulehel heaks kiitnud Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit. Taotlejatest oli üks kolmandik eraisikuid ja kaks kolmandikku ettevõtteid. Ka Tallinna linnal on elektriautodega ambitsioonikas plaan.

Teriku sõnul on need taksoettevõtted väga keskkonnateadlikud, kes juba täna on teinud valiku hübriidsõidukite kasuks. Samuti ollakse valmis juba enne aastat 2030 üle minema elektrisõidukitele. Kuigi elektriautoga saab sõita näiteks bussirajal, tasuta parkida ja saja kilomeetrine sõit maksab ainult 1 eurot ja 60 senti, siis ta ei usu, et sellega lähiaastail veel linn täis pargitakse ja bussid enam bussirajale ei mahu.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...