VIDEO! GAG-i uues majas on lastel ruumi õppimiseks ja avastamiseks

"Uus kool on uhke," rääkis tegevlinnapea Taavi Aas Gustav Adolfi Gümnaasiumi Kotzebue maja ehk I ja II kooliastme õppehoone avamisel. "Inimesed, kes seda uut kooli näevad, saavad aru, et võitlesid selle vastu asjatult. Meie lapsed on väärt sellist õpikeskkonda."

Pilt: Svetlana Aleksejeva
Haridus

VIDEO! GAG-i uues majas on lastel ruumi õppimiseks ja avastamiseks

"Uus kool on uhke," rääkis tegevlinnapea Taavi Aas Gustav Adolfi Gümnaasiumi Kotzebue maja ehk I ja II kooliastme õppehoone avamisel. "Inimesed, kes seda uut kooli näevad, saavad aru, et võitlesid selle vastu asjatult. Meie lapsed on väärt sellist õpikeskkonda."

"Koostöös meie õpetajate, Tallinna linnavalitsuse, haridusameti, vanemate ja vilistlastega oleme rajanud unistuste õppehoone nooremale kooliosale," sõnas Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktor Hendrik Agur.

73images

GAG-i Kotzebue maja ehk I ja II kooliastme õppehoone avatakse täna. "Koostöös meie õpetajate, Tallinna linnavalitsuse, haridusameti, vanemate ja vilistlastega oleme rajanud unistuste õppehoone nooremale kooliosale," sõnas Agur, kelle sõnul kool on saanud projekteerimises kaasa rääkida, unistada, visioneerida ja kujundada koostöös kooli kogukonnaga parima õpikeskkonna, mis nende arvates võimalik.

"Õpilased 1. - 6. klassideni hakkavad õppima õppehoones, kus on ruumi, valgust, palju põnevaid vaba-alasid, väliõppealad katuseterrassidel. Lähtume põhimõttest - me õpime kõikjal."

1956. aastal ehitatud neoklassitsistlik toonane NSVL tüüpprojekti järgi ehitatud hoone, mis on kaunistatud rohke stalinistliku dekooriga, on saanud juurdeehituse õppehoones südameks rajatud polüfunktsionaalse aatriumi näol, mida ümbritsevad rõdud neljal tasapinnal, vaatega lavale ja vaba-aladele, tutvustas Agur hoonet.

Mitmetel astangutel asetsevat aatriumit kasutatakse igapäevaselt sööklana, kuid teda saab kasutada aktusteks, kontsertideks, seminarideks ja erinevateks suurteks sündmusteks ka välja rentimisel. Aatriumisse on sisse ehitatud heal tasemel helisüsteem ning 32-kanaliga digipult, mis annab suured võimalused kontsertide korraldamiseks ja seminarideks. Aatriumit hakkab kasutama kogu kool, sh vanem kooliosa. Kool on üks tervik oma mitmete õppehoonetega. Perspektiivis ehitatakse nelja vana hoone-osa eenduvate sammaste vahele viledega Prantsuse stiilis orel. Annetuste kogumine selleks on juba alanud. Seni markeerib tulevase oreli asukohta kangastel kujutatud oreli vilestik. Kuid tulevase päris-oreli mängupuldi asemel on juba täna mängukõlbulik 60ndate kahemanuaalne elektriorel. Aatriumis on ka 1956. aastal Tallinna Klaverivabrikus valmistatud ainulaadne ja väga hea kõlaga ning tänaseks restaureeritud imekaunis valge kontsertklaver Estonia, mille teeb eriliseks toonane stalinistlik ajastutruu viisnurk, minnes kokku samal ajajärgul ehitatud põhihoone olemusega.

Agur lisas, et enamikes klassides on lisaks tavapärastele kriidi- ja markertahvlitele interaktiivsed nutitahvlid, mida on Eesti koolides seni vaid üksikuid. Kõikides klassides on wifi-levi ning töötab sisevõrk. 

"Täiuslikest IKT-vahenditest tähtsamaks on inimesed, kes loovad koolile sisu. Nii on kooli väärtused, kasvatuslikud laused ja mõtteterad kõikjal õppehoones seintel, istumisniššides ning isegi tualettruumides, meenutades hea koolikaaslase reegleid, matemaatikavalemeid, prantsusekeelseid väljendeid ja muusika helikõrgusi," sõnas Agur. "Kooli traditsioonid ja põhiväärtused on kantud ka GAG-i lõpetanud akadeemikute töö ja saavutuste jäädvustamise kaudu seintele ning kooli ajatelg läbib aatriumi kõikide korruste klaaspiirdeid. Kooli pika ajaloo päris selgeks saamiseks ei piisa ka aastast selles suurepärases hoones õppimisest."

Katuseterrassi tähetorn võib kasvatada küll mõne tulevase astronoomi, kuid eelkõige tekitab huvi looduse, füüsika ja loodus- ning reaalteaduste vastu, lisas Agur.

Laadimine...Laadimine...