VIDEO! Haiglajuhi Ralf Allikvee volitused peatati, Kõlvart: peame tagama ausa ja läbipaistva juhtimise

Täna hommikul kogunes erakorraliselt Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) nõukogu, kes otsustas peatada tähtajatult juhatuse esimehe Ralf Allikvee volitused.

Pilt: Albert Truuväärt

VIDEO! Haiglajuhi Ralf Allikvee volitused peatati, Kõlvart: peame tagama ausa ja läbipaistva juhtimise (3)

Toimetaja: Toomas Raag

"Linna jaoks on juhtum kahetsusväärne, kuid sisulisi järeldusi on veel vara teha. Meie eesmärgiks on tagada aus ja läbipaistev juhtimine linnas," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. Täna hommikul kogunes erakorraliselt Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) nõukogu, kes otsustas peatada tähtajatult juhatuse esimehe Ralf Allikvee volitused. 

 

Nõukogu määras ITK juhatuse esimehe kohusetäitjaks teise juhatuse liikme, ravijuht Ene Hallingu.

"ITK juhatusel on praegu oluline tagada haiglas töörahu ja usaldus ning teha vajalikud ümberkorraldused, et mõju patsientidele oleks võimalikult väike. Kui uurimistoimingute ajaks kinni peetud arstide töölt eemalviibimine mõjutab otseselt mõne patsiendi protseduuri või konsultatsiooni, siis võtab haigla iga patsiendiga ise ühendust," ütles ITK nõukogu esimees Taavi Aas. "Loodame, et selgus selles uurimises tuleb kiiresti." 

Kõlvart kinnitas, et politsei on kinni pidanud Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimehe Ralf Allikvee. Ta sõnas, et uurimistoiminguid saab kommenteerida vaid prokuratuur ning esialgu on kõige tähtsam, et oleks tagatud haigla kollektiivi töörahu.

"Linna jaoks on juhtum kahetsusväärne, kuid sisulisi järeldusi on veel vara teha,“ märkis ta. Kõlvart rõhutas, et eesmärgiks on tagada aus ja läbipaistev juhtimine linnas. "Teeme kõik, et korruptsiooni vältida, meil on vajalik koostöö uurimisorganitega,“ sõnas ta ning lisas, et lähiajal on oodata prokuratuuri poolt lisainformatsiooni."

Kõlvart ütles, et Tallinna linna sisekontroll tegeleb regulaarselt linna asutuste kontrollimisega, kuid ITK-d polnud viimasel ajal sisekontrollid jõudnud. 

"Plaanis tõhustada kontrolli," ütles linnapea. "Politseiuurimine ja auditeerimine hakkavad ITK-s käima paralleelselt."

Kõlvarti sõnul tuleb ITK juhtumile läheneda süsteemselt. "Linna võimalikud toimingud ja järeldused tulevad pärast politseiuurimise lõppu," sõnas ta. "Selge on aga üks asi, et kahtluse all olev inimene ei saa linna asutust juhtida."

Politsei pidas kinni neli Ida-Tallinna Keskhaigla töötajat 

Teisipäeval pidasid keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ametnikud kinni Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse liikme ja kolm töötajat, lisaks neile peeti kinni üks ettevõtja.

Teisipäeva hommikul pidas keskkriminaalpolitsei kinni neli Ida-Tallinna Keskhaigla töötajat, neist kolmele – juhatuse liikmele ja kahele arstile – esitati kahtlustus riigihangete teostamise nõuete rikkumises eriti suures ulatuses. Kinni peetud arstidele ja neljandale kinnipeetule, haigla töötajale, esitati kahtlustus altkäemaksu võtmises. Kahtlustuse järgi soositi ühe meditsiiniseadme hanget läbi viies konkreetset hankes osalenud äriühingut. Lisaks haigla töötajatele peeti kinni ka kahtlustuse järgi ebaseaduslikult hanke võitnud äriühingu esindaja. 

Politsei teostas teisipäeval läbiotsimised kahtlustatavate töö- ja elukohtades, samuti viidi läbi kahtlustatavate ja tunnistajate ülekuulamised. Kaks kahtlustatavat vabastati teisipäeval, ülejäänud vabastatakse pärast menetlustoimingute lõppu. Prokuratuur ei taotle ühegi kahtlustatava vahistamist.

Eriasjade prokurör Leelet Kivioja selgitas, et menetlustoimingutes annavad kahtlustuse sisu kohta omapoolse selgituse kinnipeetud ning jätkub tõendite kogumine.

"Edasise menetluse eesmärk on saada ammendav ülevaade kahtluse all oleva hanke läbiviimise kohta. Pärast kõigi asjaolude kindlakstegemist on prokuratuuril võimalik langetada otsus selle kohta, kas esitada süüdistus või mitte," täpsustas prokurör Kivioja. 

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juhi Mati Ombleri sõnul tuleb avalikus sektoris panustada riigihangete ausale läbiviimisele ning seda aitavad tagada kõigile samad konkurentsitingimused.

"Kellegi eelistamine on avalike vahendite väärkasutamine ja lisaks saab korruptsiooni tagajärjel kannatada aus ettevõtluskeskkond. Seetõttu peavad nii era- ja avalik sektorit lähtuma kõrgematest väärtustest ning kasutusele võtma vajalikud meetmed korruptiivsete ilmingute maandamiseks," lisas Ombler.

Erakorraliselt kogunenud ITK nõukogu otsustas peatada tähtajatult juhatuse esimehe Ralf Allikvee volitused. Nõukogu määras ITK juhatuse esimehe kohusetäitjaks teise juhatuse liikme, ravijuht Ene Hallingu.

Kriminaalmenetlust viib läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ja juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...