21 kommentaari

keeruline MRP

Vasta kommentaarile

Lugupeetavad Leedu vaatevinklist Wilno elik Vilnius koos vojevoodkonnaga ja lisaks Meemel elik Klaipeda ja kogu Meemelimaa on tavaline Leedu, Leedu riik. Belarussi elik Valgevene vaatekohast Lääne-Valgevene ja Ida-Valgevene on tervik Vabariik Belaruss ja püüdke näituseks Batkale midagi muud selgitada...Mis saab aga U kraiinast Üüratust Ääremaast seda mitte keegi tegelt ei tea peamine saaks tüki leiba lauale ja sedagi tänu tööotsale näituseks Eestis...Selline bezviz värk. Ikka too MRP siis kui tükk ajalugu ehedat.

laieneja postitas:

Pärast seda, kui Saksamaa ja Slovakkia alustasid sõjategevust Poola vastu, plaanis kallaletungi ka Leedu. NLiit keelas selle aga ära ja andis Leedule Wilno ehk Vilniuse piirkonna ise pidulikult 27. oktoobril üle.

Memeli ehk Klaipeda piirkonna kinkis NLiidu keskvõim Leedule vist aastal 1949, kuigi see võinuks jääda ka Vene NFSV alluvusse. (Pärast I maailmasõda oli Memel Rahvasteliidu mandaatmaa, kus asus Prantsuse garnison.)

Poola reetmine

Vasta kommentaarile

Poola oli Prantsusmaa ja Inglismaa liitlane tegemist ametlikult allakirjutatud lepingutega. Paraku Saksamaa kallaletungides Poolale kallale 1. septembril 1939. nood liitlased Prantsusmaa ja Inglismaa kuulutasid küll sõja kuid tegelikult sõjategevust rindel ei alustanud algas nn kummaline sõda. Miljonid mehed olid mobiliseeritud kuid tegelt vaid tublid ja tarmukad prantslannad pidid hoolitsema tegevuseta prantslaste ja inglaste eest. Äärmiselt raske on hoida traksis miljoneid relvis mehi tegelt kuid saadi hakkama. Inglannad siis hõivat kodurindel. Ja nii kuni siis 1940. aasta maikuuni millal Saksamaa ründas...Ja keda huvitasid mingid poolakad. Tegu siis Poola reetmisega.

timelist postitas:

Sõjategevust Poola vastu alustasid Saksamaa ja Slovakkia. Viimase ridadesse kuulusid ka ukraina väeosad.
Ja Nõukogude Liidu vastu alustasid sõjategevust Saksamaa ja Rumeenia, mõned päevad hiljem kuulutasid Nõukogude Liidule sõja ka Soome, Ungari ja Slovakkia.

Moldova kui monument MRP-le

Vasta kommentaarile

Igati toimivaks monumendiks MRP-le on 1940. aastal ellukutsutud Moldaavia NSV või siis iseseivuse väljakuulutamisel 1991. aastal Moldova Vabariik. Tegu siis Ottomanide Kõrgele Portale alluva Moldova Vürstiriigi idapoolse osaga mis Bessaraabia nime all läks Venemaa koosseisu. Mingi aeg Bessaraabia oli vahepeal tekkinud Rumeenia nimelise riigi koossseisus kuni Punaarmee Bessaraabia MRP alusel tagasivõttis ja moodustati Moldaavia NSV. Ja riik eksisteerib tänaseni seega ei ole too omaaegne MRP kuhugi kadunud tegelt toimib kohati endiselt. Ja milliseid kodakondsuse ja omandiküsimusi too MRP veel peidab...Sellised Molotov ja Ribbentrop.

paktiline

Vasta kommentaarile

1939. aasta 7. juunil allkirjastati Berliinis Saksa - Eesti mittekallaletungipakt, kusjuures Eesti pidi kooskõlastama Saksamaaga NLiidu piirile ehitatavad kaitserajatised.

Poola jagamine

Vasta kommentaarile

MRP oli järjekordne Poola jagamine või siis Lääne-ja Ida-Euroopa jagamine täpselt nagu Napoleoni ja Aleksander I Tilsiti rahu. Poola ajaloos on selline mõiste Poola jagamised ei midagi uut tegelt elik tublid poolakad vaadake ette Saksamaa ja Venemaa lähenemine võib mida tuua. Sakslase vaatevinklist Pommeri, Sileesia, Danzig, Ida-Preisimaa koos Meemeliga on üks ja ainus Püha Saksamaa ja nüüdsed Poola piirid pani paika tegelt Jossif Stalin. Tubli Winston suutis vaid Kreeka Inglismaale säästa Kreeka kommunistid tänaseni sajatavad...

kasusaaja

Vasta kommentaarile

Tänu MRP -le omavad tänapäeval võõraid territooriume Leedu, Valgevene ja Ukraina.

:)))

Vasta kommentaarile

11. august 1970 – Lääne-Saksamaa ja Nõukogude Liit kirjutasid Moskvas alla mittekallaletungilepingule...

1 2
Laadimine...Laadimine...