VIDEO JA FOTOD! Kõlvart: me avame Tallinna päeva, aga ka eriolukorras linna

KOHTUMINE LÜHIKESE JALA VÄRAVAS! Peaminister Jüri Ratas õnnitles Tallinna päeva puhul linnapead Mihhail Kõlvartit. Põhja politseiprefekt Kristian Jaani andis andis peaministrile ja linnapeale ülevaate linnas öö jooksul juhtunud sündmustest.

Pilt: Mats Õun

VIDEO JA FOTOD! Kõlvart: me avame Tallinna päeva, aga ka eriolukorras linna

Toimetaja: Sandra Lepik

"Lühikese jala värava avamine on alati paljutähenduslik, aga tänavu on see eriti sümboolne - me avame Tallinna päeva, aga ka linna," ütles linnapea Mihhail Kõlvart. "Peale eriolukorda teeme seda ettevaatlikult, aga suure lootusega vaadates tulevikku." Peaminister Jüri Ratas sõnas Tallinna päeva pidulikul avamisel, et linnapea ja peaministri kohtumine Lühikese jala värava juures sümboliseerib ala- ja ülalinna kohtumist ning head koostööd.

 

66images

Ratas rääkis, et linnapea ja peaministri kohtumine Lühikese jala värava juures sümboliseerib ala- ja ülalinna kohtumist ning head koostööd. "Mina soovin tänada linnapead, linnavalitsust, volikogu ja tallinlasi nende viimase kahe kuu osas, mis on olnud väga keerulised," tänas Ratas.

"Tulles nii sellel kui ka eelnevatel nädalatel kodust tööle, on näha, kuidas Tallinn on kriisist väljumas," ütles Ratas Pirita promenaadi, Reidi tee, mänguväljakute ja spordi atraktsioonide avamisest. "Jah, me väljume - seda tuleb teha väga ettevaatlikult ja kogu aeg vaadata tagasi, mida teeb viirus Eestimaal."

Ratas tänas selle eest tallinlasi ja kogu Eestimaad. "See on olnud raske kõikidele individuaalselt kui ka riigile. Ma loodan, et kui ülehomme südaööl lõpeb eriolukord, siis me pingutame kõik selle nimel ja annaks Jumal, et me ei peaks sellesse tagasi tulema," ütles ta.

Ühtlasi tänas Ratas Tallinnat ja linnapead tulevikku vaatamise eest. "Ma soovin Tallinnale edu Euroopa rohelise pealinna tiitli saavutamisel!"

Kõlvart: oleme saanud kriisis hästi hakkama

"Lühikese jala värava avamine oli alati paljutähenduslik, aga tänavu on see eriti sümboolne - me avame Tallinna päeva, aga ka linna," sõnas Kõlvart peagi saabuvast eriolukorra lõppemisest. "Peale eriolukorda teeme seda ettevaatlikult, aga suure lootusega vaadates tulevikku."

Kõlvart rääkis, et ajaloolised müürid mäletavad palju raskusi ja katsumusi. "Ka meie oleme elanud läbi tõsist katsumust. Kriis pakub alati õppetunde ja see, mida elasime üle, paneb meid mõtlema, kui oluline on see koht, kus elame ja kui tähtsad on inimesed, kes on meie kõrval ning kui palju sõltume üksteisest," tõdes Kõlvart.

"Me olemegi saanud koos hästi hakkama ning ma tahan tänada peaministrit, Vabariigi Valitsust ja ka Tallinna ning kogu Eestimaa elanikke selle eest," soovis Kõlvart kõikidele inimestele ilusat Tallinna päeva.

Jaani: Tallinn on turvaline

Põhja politseiprefekt Kristian Jaani andis peaministrile ja linnapeale ülevaate linnas öö jooksul toimunust ja olukorrast viirusega võitlemisel. 

"Olukord Tallinnas viitab, et oleme väljumas eriolukorrast," ütles Jaani. "Viimased päevad näitavad, et meie jõupingutused ei ole enam suunatud viiruse tõrjele, vaid tegeleme karude jahtimisega. Nii et kõik on korras ja Tallinn on turvaline." 

"Mesikäppade pärast mures olema ei pea, aga kindlasti tasub olla tähelepanelik ning metsloomade märkamisel tuleb sellest teada anda hädaabi numbril 112," tuletas Jaani inimestele meelde.

Laadimine...Laadimine...