VIDEO JA FOTOD! Kõlvart: Reidi teest on saanud tallinlaste lemmikkoht

Reidi tee purskkaevudega on Tallinnas kokku 46 purskkaevu. 

Pilt: Mats Õun

VIDEO JA FOTOD! Kõlvart: Reidi teest on saanud tallinlaste lemmikkoht

Toimetaja: Sandra Lepik

Linnapea Mihhail Kõlvart ütles tänasel purskkaevude avamisel, et Reidi tee ei ole ainult liikluse projekt. "Me oleme saanud sellega endale uut linnaruumi ning linn on rohkem merele avatud," sõnas ta.

Täna kell 9 hommikul käivitati uued Reidi teel asuvad purskkaevud, mis jäävad linnarahvast rõõmustama kuni sügiseste külmadeni.

12images

"Vaatamata sellele, et meil on epideemia kriis ja et suvi ei ole veel käes, on saanud Reidi teest tallinlaste lemmikkoht," kinnitas Kõlvart, et varsti on näha Reidi teel veelgi rohkem inimesi.  

Inimesed on Reidi tee kohta öelnud, et seal on väga külm. "Ilma eest vastutab meil abilinnapea Kalle Klandorf ja ka mina rääkisin temaga, et on külm - sellega peab midagi ette võtma," naljatles Kõlvart. 

Linlased on teinud märkusi ka rohelise fooritule laine üle Reidi teel. "Seadistamine võttis ka rohkem aega, sest need foorid on nii targad, et nad programmeerivad ennast ise ja see omakorda sõltub sellest, milline on tänavate koormus. Kuna viimased kaks kuud ei olnud tänavate koormus tavapärane, võttis ka programmeerimine rohkem aega," selgitas Kõlvart. 

Purskkaevusid on Reidi teel kokku neli. "Tänaseks on Tallinnas kõik purskkaevud avatud," lisas Kõlvart, et Reidi tee purskkaevudega on Tallinnas kokku 46 purskkaevu. 

Reidi tee purskkaevud on loodud madalate jugadega, et neist saaks palavatel päevadel läbi jalutada. Purskkaevud on varustatud värviliste valgustitega, mistõttu on nad efektsed ka õhtuhämaruses. Sobiva miljöö loomiseks kasutati purskkaevude kujundamisel merelisi väikevorme ja eriliilmelisi purskkaeve.

Laadimine...Laadimine...